Teknolojinin öncü isimleri arasında gelen Karaoğuz, internet kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Peki, Türk Mucid Jeyhan Karaoğuz nereli kaç yaşında? Jeyhan Karaoğuz kimdir nerede çalışıyor? İşte detaylar…

MasterChef Onur Kimdir? Onur Üresin Nereli? Kaç yaşında? MasterChef Onur Kimdir? Onur Üresin Nereli? Kaç yaşında?

JEYHAN KARAOĞUZ KİMDİR?

1989 yılında Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden yüksek lisansını, 1992 yılında ise doktorasını tamamlayan Dr. Karaoğuz, kariyerinin ilk on yılında IBM Research Triangle Park, IBM Zürih Araştırma Laboratuvarları ve Motorola Laboratuvarlarında teknik ve araştırma yönetimi pozisyonlarında bulunmuştur.

Bu dönemde, hızlı ethernet ve kablo modemleri için erken endüstri standartlarının geliştirilmesine önemli teknik katkılarda bulunan Dr. Karaoğuz, aynı zamanda çoklu IEEE endüstri standartlarının fiziksel katmanında editörlük görevini üstlenmiştir.

2000 yılında Broadcom Corporation'a baş mühendis olarak katılan Dr. Karaoğuz, burada 20 yılı aşkın bir süre araştırma ve geliştirmede çeşitli mühendislik pozisyonlarında bulunmuş, en son Başkan Yardımcısı ve Fikri Mülkiyet Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Dr. Karaoğuz, kariyerinin başından itibaren geniş bant ağ erişimi, kablosuz bağlantı ve mobil cihazlar alanında öncü araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütmüştür. Adına verilen 764 ABD patenti ile üretken bir mucit olan Dr. Karaoğuz'un yenilikleri geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi