Türk Kızılay’ı ve Polatlı Belediyesi’nden günlük 2.500 kişiye iftar yemeği!

Bu haber 02 Mayıs 2020 saat 9:40 'de eklendi.

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş; “Türk Kızılay Polatlı Şubesi ve Polatlı Belediyesi İşbirliği ile Ramazan ayında günlük 2.500 kişiye iftar yemeği vermeye devam ediyoruz.”

İhtiyaç sahiplerine yönelik Polatlı Belediyesi tarafından evlere sıcak yemek servisi hizmeti konusunda Polatlı Belediyesi ile Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi ‘Aş Evi’ protokolü imzaladı. İmzalanan protokol ile Polatlı Belediyesi ve beraberinde Türk Kızılay’ı ‘Aş Evi’ Protokolü‘ çerçevesinde evlere sıcak yemek servisinde bulunacak. Bu doğrultuda kırmızı et ihtiyacı Kızılay aracılığı ile sağlanacak. Bu şekilde Türk Kızılay Polatlı Şubesi ve Polatlı Belediyesi İşbirliği ile Ramazan ayında günlük 2.500 kişiye iftar yemeği veriliyor.

TÜRK KIZILAYI KIRMIZI ET İHTİYACINI KARŞILIYOR

Polatlı Belediyesi tarafından uzun süredir ihtiyaç sahiplerine yönelik sürdürülen evlere sıcak yemek servisi için hazırlanan tüm yemeklerin kırmızı et ihtiyacı Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından karşılanıyor.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz için gerçekleştirdiğimiz evlere sıcak yemek servisi hizmetimize önemli bir katkıda bulunan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi’ne hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sıcak Yemek ekiplerimiz aracılığı ile günlük olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız yemeklerimizde kırmızı et ihtiyacımızı imzaladığımız protokol kapsamında artık Kızılay Derneğimiz sağlıyor. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bol etli yemekler tüketmesini el ele sağlamış oluyoruz. Yaptıkları önemli katkı dolayısıyla Kızılay Derneğimize yürekten teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

TÜRK KIZILAYI VATANDAŞIN YANINDA

Önemli bir katkı sağlayan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi ihtiyaç sahiplerine ulaşan yemekler hususunda; “Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri hep birlikte Kızılay’ın asli görevi olan vatandaşın yanında olma, yaralara merhem olma, varlığını hissettirme şuuru ile hareket etme kararı aldık. Bu doğrultuda birçok çalışma yaptık birçok hizmeti hayata geçirmiş bulunmaktayız. Göreve geldikten sonra Polatlı’da bir Aşevi kurarak ihtiyaç sahiplerinin, evde yemek yapma imkânı olmayanların burada karınlarını doyurmak, bu kuruma katkıda bulunan herkes adına insanların hayır dualarını almak, yaralarını sarmak istedik. Bu konu ile alakalı nerede, nasıl yaparız araştırmaya başladık. Bu süreçte Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya öncülüğünde kurulmuş ve Polatlı’daki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşabilen, hem aşevinin olduğu noktadan hem de evlere sıcak yemek servisi ile çok güzel ve yeterli bir hizmet vermiş olduğunu gördük” dedi.

TÜRK KIZILAYI: HİLAL SENİNLE VAR

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi; “ Bu durumda ikinci bir aşevi açmanın doğru olmayacağı kanısına vararak var olan aşevine nasıl bir destekte bulunabiliriz düşüncesiyle araştırmaya başladık. Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya bu konu ile yanına gittiğimizde bizleri çok sıcak karşıladı ve böyle bir işbirliğinden mutluluk duyacağını bizlere iletti. Bu kapsamda genel merkezimizle de yaptığımız görüşme ile Polatlı Belediyemizin Aşevinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan yemeklerin tüm kırmızı et ihtiyacını Türk Kızılay’ı Genel Merkezi tarafından karşılanması hususunda iş birliği yapıyoruz. Türk Kızılay’ı genel merkezine gelen adak kurbanlarından karşılanacak olan etler yine genel merkezin sevkiyat araçları ile Polatlı’ya getirilerek belediyemizin aşevinden sorumlu memurlarına teslim ediyoruz. Belediyemiz bu etleri kullanarak tüm muhtaç ailelere daha çok etli yemek ulaştırıyoruz. Kızılay’ımızın vermiş olduğu destekle daha çok aileye ulaşılacak. Öncelikle göreve geldiği ilk günden bu yana böyle bir hizmeti yürüttüğü için, sonra da bu hizmete bizlere de katkı yapmamıza imkân sağladığı için Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğumuz birçok projede bizlere desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ile birlikte inşallah daha güzel projelerle hemşehrilerimize Kızılay ruhu ile nice hizmetler ulaştırmak emeliyle tüm Polatlı’mıza ‘Hilal Seninle Var’ diyoruz” açıklamalarında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.