Ekonomi yönetiminin temmuz ayı için asgari ücrete ara zam yapmama kararı, milyonlarca çalışanı hayal kırıklığına uğrattı. Geçim sıkıntısı çeken çalışanlar, artan enflasyon karşısında ara zam beklentilerini dile getirirken, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da hükümete tepki gösterdi.

Türk-İş Başkanı Atalay'dan Enflasyon Vurgusu

Sözcü gazetesine konuşan Ergün Atalay, son 25 yılda enflasyonun bu denli etkili olduğu bir dönem yaşanmadığını ifade etti. Enflasyonun kontrol altına alınmaması durumunda yapılacak iyileştirmelerin geçici olacağını belirten Atalay, ücretlilerin ve emeklilerin zor durumda olduğunu vurguladı.

18 Bin TL Talebi Yine Yinelendi

Atalay, asgari ücretin 18 bin TL olması ve yılda iki kez belirlenmesi gerektiği yönündeki taleplerini bir kez daha dile getirdi. Ocak ayında belirlenen asgari ücrete muhalefet şerhi koyduklarını hatırlatan Atalay, asgari ücretlilerin sendikalı olmamaları nedeniyle haklarını arayamadıklarını ifade etti.

Vergi Adaleti Çıkışı

Hamama gidecekler dikkat! Fiyatlar katlandı Hamama gidecekler dikkat! Fiyatlar katlandı

Türk-İş Başkanı, çalışanların temel probleminin vergi olduğunu belirterek, Türk-İş, Hak-İş ve DİSK olarak adil bir vergi sistemi için ortak mücadele vereceklerini duyurdu. 

Kaynak: SÖZCÜ