Tunçer: Polatlı bağımsızlık uğrunda Türkiye’nin hazır kıtasıdır

Bu haber 15 Temmuz 2020 saat 9:12 'de eklendi.

Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak şu açıklamalarda bulundu. Tunçer,” 15 Temmuz Gecesi Türk Milleti Tarihinin hiçbir döneminde görülmeyecek bir alçaklık ve ihanetle karşılaşmıştır. Bu teşebbüs FETÖ’nün (Fethullahçı Terör Örgütü) ülkemizin bağımsızlığına, birliğine ve dirliğine yönelik en pervasız, en alçak, en kanlı darbe girişimidir. Hem Türkiye genelinde hem de Polatlı’mızda dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır” dedi.

KENETLENDİĞİMİZİ DOSTA DÜŞMANA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK

 Tunçer,”15 Temmuz gecesi hain FETÖ terör örgütü aracılığı ile gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. Halkımızın FETÖ saldırılarına karşı Türkiye’nin dört bir yanında verdiği mücadele, tarihin en anlamlı, kahramanca direnişlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı esnasında gösterdiğimiz birlik ruhunu tekrar göstererek zor zamanlarda farklılıklarımızı bir kenara bırakarak nasıl kenetlenebildiğimizi dosta düşmana bir kez daha gösterdik” dedi.

BAŞKENTİMİZE YÖNELİK TEŞEBBÜSE GEÇEMEDİLER

 Tunçer, “Türkiye’nin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır koyan Polatlılı hemşerilerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Şehrin meydanında ve E90 Karayolu üzerinde o heybet, hainlerin kalplerine öyle korku verdi ki şehrimize ve Başkentimize yönelik hiçbir teşebbüse geçemediler” dedi.

KAHRAMANLIK ÖRNEĞİ KAYDEDİLMİŞTİR

 Tunçer,” Füze rampalarının girişini engellemek için bunların taşındığı kamyonların lastiklerini kesen Polatlılı vatandaşlarımızdan övgü ile bahseden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi 15 Temmuz Gecesi, Sakarya Meydan Muharebesinde de son kale olan Polatlı’mız bir kez daha tarihimizde çok az rastlanan bir kahramanlık örneği kaydetmiştir. Hain FETÖ Örgütü aracılığıyla gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine Sakarya Zaferinin yaşandığı bu coğrafyada Polatlı halkı tüm ülkemizde olduğu gibi Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet ilkesi etrafında gönlünde var olan Kuvay-i Milliye, vatan, millet aşkı ile korku nedir bilmeyen Polatlı dün olduğu gibi bugün de bağımsızlık uğrunda Türkiye’mizin hazır kıtasıdır” dedi.

ŞİMDİ ÇALIŞMA ZAMANI ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Tunçer, “Bizler de Cumhuriyetin kuruluşunun kilometre taşları olan Polatlı halkımız ile kamu kurumlarımız, belediyemiz, Siyasi Partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarının uyumu içerisinde, özveriyle çalışarak, bu kortejin en önünde olmaya gayret gösteriyoruz. Biz Polatlı’mızı, bu cennet vatanı, daha da güzelleştirmek için çalışıyoruz. Biz iyinin, doğrunun, huzurun, istikrarın yanındayız. Biz Polatlı’nın, Milletin, Türkiye’nin tarafındayız. Bu güzel şehir, bu güzel insanlar, her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. Bilimde, kültürde, sanatta ve hayatın her alanında göstereceğimiz çabalar ve elde edeceğimiz başarılar, bugünlere ulaşmamızı sağlayan kahramanlara teşekkürümüzü, bağlılığımızı, miraslarına sahip çıktığımızı kanıtlayacaktır

ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERD E BIRAKMAYACAĞIZ

 Tunçer,”15 Temmuz hain darbe kalkışmasında Türk Milletinin çok önemli bir sınav verdiğini, Türk Milletinin vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkarak darbe kalkışmasına geçit vermeyeceğiz. Başta FETÖ/PDY yapılanması olmak üzere terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz FETÖ ile ilgili bizim mücadelemiz bunların kökü kazınana kadar devam edecektir. Bunları bitireceğiz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız, onlara kurşun atan, bomba atan, insanlıktan nasibini almayanların yanına bunu bırakmayacağız. Aziz Şehitlerimizin, isimlerini de asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

HEDEFLERE EL BİRLİĞİYLE ULAŞILACAKTIR

Tunçer,” Demokrasiye bu kadar layık olduğunu böylesine kanıtlamış olan Türk halkı çok daha güzel hedeflere el birliğiyle ulaşacaktır. Terör saldırıları ülkemizin huzurunu, milletimizin birliğini ve barış içinde yaşamasını, kardeşlik hukukunu asla yok edemeyecektir. Türk halkı, ister FETÖ olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine asla izin vermeyecektir. Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın “dedi.

 BAŞARAMAYACAKSINIZ MİLLETİMİZİ BÖLEMEYECEKSİNİZ

Tunçer, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu tarihi sözleri, bağımsızlığı kendine şiar edinmiş Aziz Milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur, “ Başaramayacaksınız, Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz” dedi.

ŞEHİT YAKINLARINA AYNI ŞEKİLDE SAHİP ÇIKIYORUZ

Tunçer ,” Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bizlere milli irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canlarını feda eden 15 Temmuz milli irade ve demokrasi zaferi şehitleri ve tüm şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı bir ömür diliyorum. Şehitlerimizin emanetleri olarak gördüğümüz geride bıraktığı yakınlarına aynı şekilde sahip çıkıyoruz. Bu konuda şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin her türlü meselelerinde İlçemizin Kaymakamı olarak ben de her zaman yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.