Trans birey ne demek? Trans birey TDK anlamı ne? Trans erkek ve trans kadın nedir? sorularının cevapları haberimizde... İnsanların hayati tercihleri ​​tamamen ona bağlıdır. Bu anlamda çevremizde birçok eşeyli üremeyi incelemek mümkündür. Hal böyle olunca da bu kişilerin isimlerini karıştırmak çok mümkün. Çevremizde bolca ve oldukça sık duyduğumuz trans kelimesi tam olarak ne anlama geliyor? trans ne demek Trans nedir? trans kadın ne demek? Trans duyu donuyor mu?

Trans birey ne demek? Trans birey TDK anlamı ne?  Trans erkek ve trans kadın nedir?

Kişinin cinsiyetine atfedilen türün uyumlu bir şekilde ortadan kaldırılması durumu. Bu durumdaki insanları gördükleri için trans kişinin anlatımına başvurulur ve bu tamamen bağımsız bir cinsel davranış olgusudur; translar ayrıca heteroseksüel, gey, biseksüel vb. figürlü kumaşlar; bazı trans bireyler, geleneksel cinsel davranış etiketlerinin uygunsuz olduğuna veya onlar için geçerli olmadığına inanıyor.

Asma Yaprağı Nasıl Basılır ve Saklanır? Püf Noktaları Asma Yaprağı Nasıl Basılır ve Saklanır? Püf Noktaları

Aşağıdakileri kapsayan trans tanımlarının açıklamaları:

"Bireylerin, erkek veya kadın cinsiyet rollerinin geleneksel tanımlamalarına uygun olarak, ancak kendi aralarında hareket etmeleri"

"Bireyler, doğumda cinsel organlarına göre kendilerine atanan cinsiyetin tanımlarında yanlış veya eksik olduğunu düşünüyor."

"Doğumda atanan ırkın (ve kabul edilen cinsiyetin) adası tanımlanamaz veya tasvir edilemez"