MECLİSTE GÜNDEM TRAFİK SORUNU

Bu haber 03 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye meclisi haziran ayı ilk toplantısı Salı günü saat 18.00’da gerçekleşti. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın başkanlığını yaptığı mecliste toplam 20 madde görüşüldü. Tamamlanan komisyon çalışmaları mecliste oylanarak görüşüldü. Belediye meclisi 2 ve3. Maddeleri olan Mehmet Akif mahallesinde yapılacak çalışmalar için Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Mehmet Akif Mahallesi sağlık ocağının Basri yolunun sağında ki alana iki katlı bir sağlık ocağı tesisi yapıp bakanlığa devretmeyi planlanmadıklarını ve Basriye giderken sol tarafta bir yapılaşma olduğunu oraya güzel bir park alanı yapmayı planlandıklarını ifade etti.

YILDIZKAYA: ŞEHRİN BİRAZ DAHA AYDINLIK OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Polatlı Belediye Meclisi gündeminin 7. Maddesi olan Çarşı Merkezindeki cadde ve Sokaklara Aydınlatılma yapılaması ev TEDAŞ’a devri ile ilgili Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya açıklamalarda bulundu. Esnafın ciddi şikayetleri olduğunu belirten Yıldızkaya, “Esnaflarımızın çok büyük şikayetleri var aydınlatma görevi TEDAŞ’ın olmakla beraber bizde kendi parklarımızı aydınlatıyoruz. Bildiğiniz gibi ASKİ asbestli boruları değiştiriyor bunun içi kazı çalışmaları gerçekleştiriyor. Bunu yaparken de alt yapısını yapalım şimdiden hazırlığını yapalım boruları atalım, kabloları döşeyelim sadece direk montajı kasın iş daha hafif olsun diye seneye de yapılacaksa tekrara yolar kazılmasın diye özellikle çarşı merkez dediğimiz İnönü caddesi turan caddesi battal gazi caddesi ve Atatürk caddesinin olduğu adayı o büyük adayı esnafın yoğun olduğu bölgeyi aydınlatmak istiyoruz. Yapabiliriz bunu ama TEDAŞ’a devri önemli zaten TEDAŞ projesine göre yapabiliyor. Şehrimize esnaflarımıza destek için bir projedir. Bu sene alt yapısını bitirip önümüzdeki Yaz’a da bitirilip şehrin biraz daha aydınlık olmasını sağlayacağız.” dedi.

ÇİFTÇİLER İÇİN CHP GRUBUNDAN ÖNERGE

CHP Polatlı Belediye Meclis üyeleri 2021 yılında çiftçinin yaşadığı en büyük sorunlardan olan kurak geçen aylar nedeniyle düşük beklene verim de çiftçiye destek olunması için bir önerge verdi. Belediye’ye ait olan Çiftçilerin konakladığı işgaliye alanında çiftçilere ücret konusunda bir kolaylık sağlanması istendi. Önergede, 2021 yılı hasat dönemi başlamıştır ancak mevsimin kurak geçmesi nedeniyle verimin düşük olacağından çiftçilerin bekleme alanında belediyece alınan işgaliye ücretinin düşürülerek desteklenmesi konusunun belediye meclisince görüşülmesi ile ilgili önerge verildi. Mecliste yapılan oylama ile önerge oy birliği ile plan bütçe komisyonuna havale edildi.

POLATLI’NIN EN ÖNEMLİ SORUNU TRAFİK MECLİS GÜNDEMİNDE

MHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Tolgahan Genç Belediye meclisinde gündem dışı söz alarak Polatlı’nın en önemli sorunlarından biri olan araç kullanan vatandaşlarında ciddi şikayetleri olduğu konu trafik ve yol problemi konusu hakkında bir takım değerlendirmelerde bulundu. Genç  konuşmasında, konunun yakınen takip edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Polatlı’nın bir sorunundan bahsetmek istiyorum. Sorun belli ama hala çözülemediği için hatırlatma mahiyetinde bulunmak istiyorum. Polatlı içinde trafiğimiz ciddi anlamada Polatlı’da ki insanları aracı olan herkesi ciddi anlamda rahatsız etmekte. Büyükşehir belediye Meclis üyelerimiz Belediye meclisimizin yaptığı bir önerge ile Ankara Büyükşehir Belediyesine trafik ana arterlerinin  düzenlenmesi ile ilgili yapılabilecekle ile ilgili diye biliyorum. Fakat şuana kadar herhangi bir ilerleme atılım olmadığını takip ederek görmekteyim. Başta Ankara da ki Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimiz CHP ve İYİ Parti’li  büyükşehir Belediye Meclis üyelerimizin bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyorum. Polatlı hepimizin çözersek hep birlikte çözeriz diye düşünüyorum biraz daha dikkate alınması konusunda görüş bildirmek istedim.” dedi.

YILDIZKAYA: TRAFİKTE NİHAİ ÇÖZÜM YENİ BİR ŞEHİR MERKEZİ OLUŞTURMAK

Polatlı’nın trafik konusu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunana Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Trafik şehrimizin birinci sorunu tabii malumunuz büyükşehir yasasıyla trafik düzenlemesinde ki yetki Büyükşehir’e devredildi. Şuanda eski ilçe trafik komisyonu çalışmıyor. Bir sokağın bile yön değişikliğine UKM karar veriyor bunun acil çözülmesi lazım. Çünkü şehir trafiği kaldırılmaz noktaya geldi. Hem araç sayısı artıyor bununla ilgili önerge vermiştik bunun takibi gerekiyor. Bütün partilerin büyükşehir meclis üyesi arkadaşlar Büyükşehir Belediye başkanına ulaşarak, UKM’ye giderek bir çözüm talep etmememiz gerekiyor.  Bu nihai çözüm olamayacak trafik ile ilgili bazı yön değişikliği olabilir ama asıl hedef yeni bir şehir merkezi oluşturmak. İnşallah belediye hizmet binamızın ana yol güneyine doğru gitmesi ile de bir nebze trafiğin oraya geçeceğini düşünüyorum orada bir cazibe oluşacağını düşünüyorum. Bunun ivedilikle çözülmesi lazım, bu bizim belediyemizin teknik imkanları ile yapılacak bir şey değil uzmanların günlerce çalışması bir karara varması gerekiyor. büyükşehir belediye meclisinde ki arkadaşlarında bunun takibini yapması gerekiyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.