TRAFİK DÜZENLEMESİ ŞART!

Bu haber 23 Mayıs 2022 saat 9:33 'de eklendi.

Polatlı’da nüfusun artması ve bu duruma bağlı olarak araç sayısının artmasıyla birlikte trafik sorunu ilçenin en önemli sorunları arasında yer alıyor. Yıllardır aynı güzergah olarak kullanılan Eti, Ankara, Atatürk ve Turan caddeleri trafiği kaldırmıyor. Şehir trafiğinin özellikle şehrin en geniş caddelerinden biri olan İnönü Caddesi üzerinden sağlanmasına yönelik kalıcı bir proje için ciddi adımlar atılması gerekiyor. Vatandaşlarda yaşanan trafik sorunundan bezmiş durumda. Yetkililerden trafik sorunu için bir an önce çözüm bulunmasını bekleniyor.

Artan nüfus ve yine nüfusa bağlı olarak yükselen araç sayıları Polatlı’da trafik sorununu çözülmesi gereken ilk sorun olarak birinci sıraya taşıyor. Uzun yıllardır aynı genişlikte ve yoğunlukta kullanılan Eti, Ankara, Atatürk ve Turan caddeleri gibi şehrin merkezindeki ana alter güzehgahlar artık araç yoğunluğunu taşımaya cevap veremez halde. Özellikle şehir merkezinde trafik istikametinin İnönü Caddesi gibi daha geniş ve daha müsait bağlantılı cadde güzergahları üzerinden sağlanmasına yönelik kalıcı ve geniş kapsamlı bir projenin hayata geçirilmemesi de trafiği her gün daha fazla büyük bir çile haline getiriyor.

YENİ BİR TRAFİK MASTER PLANI YAPILMALI

Polatlı’da tek bir güzergahın yoğun olarak kullanılması büyük bir trafik sorunu yaşanmasına neden oluyor. Araçlar genel olarak Eti, Ankara, Atatürk ve Turan caddelerini kullanarak trafik yoğunluğu yaşanmasına sebep oluyor. Bu caddeler üzerinden giden araçlar gidecekleri yere hem gecikiyor hem de büyük zaman kaybı yaşıyor. Araç sürücüleri, yaşanan büyük trafik sorununa çare bulunması için yetkililerin harekete geçmesini istiyor. Atatürk, Adnan Menderes, Gordion, İnönü caddeleri üzerinden yapılacak yeni bir güzergahın trafiği hafifleteceği düşünülüyor. Yeni Belediye Hizmet Binası, Yenimahalle Camii ve Gençlik Merkezide bu caddeler üzerinde bulunuyor.

YENİ KENT MEYDANI TRAFİĞİN HAFİFLEMESİNE NEDEN OLACAK

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yapımı için söz verdiği Polatlı Belediyesinin en prestijli projelerinden biri olan Yeni Belediye Hizmet Binasının tamamlanmasıyla Polatlı’nın en temel şehir problemlerinin arasında yer alan trafik ve tek çarşı merkezi olma sorunu çözülmüş olacak. Yeni Hizmet Binasının tamamlanmasıyla birlikte yeni bir kent merkezide olmuş olacak. Bu durum şehir trafiğinin yüzde 30’unun bu bölgeye geçmesiyle, trafik sorunu hafiflemiş olacak.

DOLMUŞ GÜZERGAHI TRAFİĞİ YAVAŞLATIYOR

Özellikle Eti Caddesi üzerinde bulunan dolmuş güzergahı, trafik sorunu yaşanmasında büyük bir neden olarak görülüyor. Polatlı’da ulaşım sağlayan tüm dolmuşlar bu güzergah üzerinden ilerliyor. Durum böyle olunca gün içerisinde yüzlerce dolmuş bu cadde üzerinden trafiğe dahil oluyor. Dolmuş güzergahının vatandaşı mağdur etmeyecek şekilde yeniden çizilmesi gerekiyor. PERPA Pazar yerinin de Eti Caddesi üzerinde bulunması nedeniyle de büyük yoğunluk yaşanıyor. Dolmuşların PERPA’nın çok yakınında yer alan daha geniş ve kullanıma uygun olan İnönü Caddesi üzerinden seyretmesi daha uygun olacağı görülüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.