TOYDEMİR’DE FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Bu haber 06 Temmuz 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Derneği ve Ankara Motosikletli Arama Kurtarma Derneği, Toydemir Mahallesinde anlamlı bir kamp etkinliğine imza attı. “Dününü bilmeyen, yarınlarının kıymetini hiç bilemez” sözünden hareketle gerçekleştirilen etkinlikte derneklerin üyeleri iki gece üç gün boyunca Toydemir Mahallesinde kamp yaptı. Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Derneği Başkanı Orhan Keskin, geçmişin duygularını anlamak, savaşın zorluklarını hissetmek amacıyla farkındalık yaratmak için bu kampı gerçekleştirdiklerini belirtti.

KESKİN: SAVAŞIN ZORLUĞUNU ANLAMA FIRSATI BULDUK

Toydemir Mahallesinde gerçekleştirdikleri kamp ile ilgili açıklama yapan Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Derneği Başkanı Orhan Keskin; “Dününü bilmeyen, yarınlarının kıymetini hiç bilemez gerçeğinden hareketle; özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz atalarımızın, canları pahasına verdikleri mücadeleleri, çoğunun kefensiz yattığı bu topraklara gelerek anlamaya ve o ruhu hissetmeye çalıştık. Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Derneği ve kardeş kulübümüz Ankara Motosikletli Arama Kurtarma Derneği olarak,  Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Toydemir Şube Başkanı Sayın Vecdi Özgey’in rehberliğinde, tarih bilgilerimizi yenileme ve o tepelerde gezerken verilen amansız savaşın zorluğunu anlama fırsatı bulduk. Biz Türklerin zor anları çok olmuştur da; Anadolu’nun kurtuluş mücadelesi, dünyada eşi benzeri olmayan bir kahramanlık öyküsüdür. Her Türk çocuğu bu onur ve gururu ta içinde hissetmeli, mümkün oldukça da savaş alanlarını mutlaka ve mutlaka ziyaret etmeli ve o zaman aralığı bir sahneyse eğer o sahneye gövdesini taşımalı, ancak ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı’ sesine de kulak vermeli.” dedi.

HERCÜMERÇ DUYGULARLA YATIP KALKTIK

Farkındalık yaratmayı amaçladıklarını aktaran Orhan Keskin; “İki gece üç gündüz konakladığımız, bozkırın ortasında bir vahaya dönüşmüş olan, Kırım Hatıra Ormanı’nda, tam manasıyla hercümerç duygularla yatıp kalktık. Göz açıp kapayıncaya geçen bir zamanın kadriyle de olsa atalarımıza olan borçlarımızın ödenemez olduğu kanaatini yeniden yaşayarak hissettik. Bir liderin etrafında yeniden ayağa kalkan bu millet, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ özdeyişinin, dünya sürdükçe sürecek bir mutluluk duygusu olduğunu bu topraklarda ispat etmiştir. Bizlere düşen ise farkındalık çabalarımızı artırmak olacaktır. Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu gerçeği asla unutmamalı ve en önemli görevimiz addetmeliyiz.”

GELENEKSELLEŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ

Kampı geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini ifade eden Keskin; “Bu gezimizde, misafirperverliği ve nazik davetinden dolayı Vecdi Özgey Başkanımıza çok teşekkür eder, başarılı çalışma ve özverileri için de ayrıca tebrik ediyoruz. Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz, farkındalık yaratma amaçlı ‘Motorcular Zafer Yollarında’ sürüş ve kamp hayalimizi gerçekleştirmek ve çalışmalar yapmak için, teşriki mesaide bulunmak üzere tekrar geleceğimizi bildiririz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına rahmetler diliyoruz. Bu topraklarda yaşayan ve yaşatan herkese selam olsun.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.