TORUS: ENVER PAŞA TÜRK İNSANINA RUH KATANDIR

Bu haber 24 Kasım 2022 saat 9:49 'de eklendi.

Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanvekili Ahmet Fatih Torus Enver Paşa’nın yüz kırkıncı doğum günü nedeniyle mesaj yayımladı. Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanvekili Ahmet Fatih Torus mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Şehidi Âlâ gazı Namdar Edirne Fatihi Şehit Enver paşa hazretlerinin yüz kırkıncı doğum günü. Enver paşa da tarihimizde en çok tartışılan simalarındandır ama her tarihçimiz ne olursa olsun Enver Paşa’nın vatan sevgisinden  şüphe etmezler. Enver paşa Abdülhamid istibdadını sonlandırıp Türk insanına ruh katandır. Azerbaycan bağımsızlık mücadelesinde sonuna kadar destek verendi ki Kutul Amere de Orduların başında duran komutan da Enver Paşa’nın Amcası Halil Kut Paşa’dır. Çanakkale’de baş komutan, Trablusgarp’ta ateş kusup barut yiyen bu vatanın evladıdır. Teşkilat-ı Mahsusa’yı kurup İngilizlerle sonuna kadar mücadele edendir. Bugün çıkıp Sarıkamış’ta doksan bin şehidimiz var nasıl bu adamı övebiliyorsunuz diyenler sizden büyük vatan haini yoktur. Sarıkamış Harekatı sayesinde kaybettiğimiz Erzurum, Kars, Bakü tekrar topraklarımıza katılıyor. İttihatçılar hayalperest diyenler var, Türk Turanını birliğini kurmak bir hayalse bizlerde hayalperestiz ve bu hayal uğrunda can vermeye hazırız. Türk milleti için canını feda edenlerin ruhları şad olsun.”

BİZ ZAFER PARTİSİ OLARAK KUVAYİ MİLLİYE’NİN DEVAMIYIZ

“Enver Paşa Sarıkamış’ta bir başbuğ edasıyla durmuştur ki Paşa’da donmayla karşılamıştır. Bir atı kesip içine koymuşlardır Paşa’yı ama bu anekdot da sizi kesmez. Şimdi sizin doksan bin dediğiniz sarı kamış gelin birde savaştığımız Rus ordusu kayıtlarına bakalım  yirmi bini geçmiyor. Şimdi Enver Paşa’ya hain diyenlerinde tezlerini çökerttiğimize göre gelelim  İttihat ve Terakki ülkeyi batırdı toprak kaybetti diyenlere, Resmi kaynaklarda bile ittihat ve terraki yönetime geçmeden önce Abdülhamid zamanında Osmanlı Devleti’nin bir milyon altı yüz   bin  kare toprak kaybettiği sabittir. Tunus, Girit, Mısır, Kıbrıs, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Niş, Teselya, Kars, Batum Ardahan, balkanları kaybetmiş kapitülasyon ve imtiyazlar vermiştir, meclisi kapatmıştır. Denge politikası gütmüş devletin bekasını düşünmüş , ittihat ve terakki olmasaydı Osmanlı yıkılmazdı 1. Dünya Savaşını onlar yüzünden kaybettik diyenlere sözüm ; evet Osmanlı yıkılmazdı fakat İngiltere , Fransa ,Amerika ,Rusya ve Avrupa devletlerinin sömürgesi ve kuklası olacak bir devletimiz olacak Cumhuriyet olmayacaktı. İttihat ve terakki canlarını feda etmek uğruna bu yola girmiş başkasının boyunduruğunu sömürgesini kabul etmektense savaşmayı seçmiş ve bize Cumhuriyeti kazandırmışlardır. Başbuğ Atatürk de İttihat ve Terakkicidir. Onun ve İttihat Terakkiciler ile onların önderliğinde iki büyük Zafer Çanakkale ve Kut zaferlerini kazandık ve bugün ki cumhuriyetin temellerini attık. İttihat ve Terakki nedir diye soranlara asıl amacı Osmanlı İmparatorluğunun parçalanması üzerine açılan 1. Dünya Savaşı olduğu gibi Osmanlı Devleti’nin başkenti İstanbul’u ve Anadolu’yu adım adım işgal eden emperyalist güçlere karşı mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk hareketidir .Sloganları ise ‘’Baki ya ölüm , ya vatanın selameti!’’ ‘ dir.Bu slogan Kurtuluş Savaşı’nda Ya İstiklal ya ölüm! olmuştur. İttihat ve terakki milli birlik ve beraberliği kuvayi millîye ruhunu yaşatmıştır. Biz Zafer Partisi olarak Kuvayi Milliye’nin devamıyız.”

ÜMİT ÖZDAĞ HOCAMIZIN YOLUNDAYIZ

“Zafer partisi olarak sayın Genel Başkanımız Ümit Özdağ Hocamızın yolundayız. İnanıyoruz ki dün istibdatı bitirip Cumhuriyet’i getiren İttihatçılar gibi bizde üzerimize çöken bu 20 yıllık AKP istibdadını zafer meşalemizle yakacağız. Enver Paşa’nın, Talat Paşa’nın, Mustafa Kemal Paşa’nın torunları olmaktan onur gurur şeref duyuyoruz. Duruşumuz, vizyonumuz, misyonumuz İttihatçılıktan geçer. Unutulmamalıdır ki; Zordur İttihatçı olmak! Zordur , eziyetlidir, çetindir. İttihatçılık cehennem alevinden bir ruhtur. Türk’ün hürriyet aşkıyla yaşadığı bir şuurdur ittihatçılık! Vatanın için vatanından başka her şeyi feda etmene rağmen “hain” diye anılmaktır ittihatçılık.”

ÖMER FAHREDDİN TÜRKKAN’IN DA ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

“Bugün birde İttihatçı komutanlardan Mekke müdafisi Ömer Fahreddin Türkkan’ın ölüm yıldönümü. Kimdir Fahreddin paşa? Ben toprağımı abdestsiz kâfire bırakmam deyip aylarca çekirge yiyen çöl kaplanıdır Fahreddin Paşa. Hain şerif Hüseyin’nin İngiliz ajan Thomas Edward Lawrence’nin hayallerini boşa çıkartıp Türk’ün demiri yumruğunu gösterendir. Sözlerimi burada noktalarken Enver Paşa’nın bir sözüyle bitirmek isterim. İttihatçılar ölür İttihatçılık ölmez. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.