Son günlerde google arama motorlarında Tonguç Çoban hakkında merak edilenler google arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşlar tarafından merak edilen başarılı ismini biyografisini haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Tonguç Çoban kimdir kaç yaşında? CHP Kağıthane Belediye başkan adayı Tonguç Çoban nereli ne iş yapıyor? gibi soruların cevaplarını sizler için cevaplandırdık. İşte detaylar....

Tonguç Çoban kimdir kaç yaşında?

Tonguç Çoban, 1967 yılında Artvin'de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Giresun'da başlayan Tonguç Çoban, ortaokul ve lise eğitimini ise Samsun'da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. İş hayatına DİSK Eğitim-Araştırma Dairesi'nde müdür olarak başlayan Tonguç Çoban, daha sonra uluslararası ilişkiler danışmanlığı ve başkan danışmanlığı gibi görevler üstlendi. 2006 yılından itibaren araştırma sektöründe yöneticilik yapmaya başladı. Tonguç Çoban, Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. Ayrıca, Şişli Belediyesi'nin eski başkanlarından Mustafa Sarıgül'ün danışmanlığını yapmıştır. 2014 yerel seçimlerinde Şişli ve İBB Meclis üyeliği görevlerine seçilmiştir.

Tonguç Çoban

CHP Kağıthane Belediye başkan adayı Tonguç Çoban nereli? 

CHP Kağıthana belediye başkan adayı Tonguç Çoban, Artvin'de dünyaya gelmiştir. 

Tonguç Çoban ne iş yapıyor?

Tonguç Çoban, uluslararası ilişkiler danışmanlığı ve başkan danışmanlığı gibi görevler üstlenmiştir. 

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi oyuncuları ve karakterleri kimler? TRT 1 Mehmed dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi oyuncuları ve karakterleri kimler? TRT 1 Mehmed dizisi oyuncu kadrosunda kimler var?