TÖHOB’DAN AÇIKLAMA: ESNAFLARIMIZ BATMIŞTIR!

Bu haber 17 Ekim 2022 saat 9:34 'de eklendi.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB), yaptığı basın açıklamasında verilen gelir desteğinin yetersiz olması ve süresinin sona ermesi sebebiyle ulaşım hizmetine devam edemeyeceklerini ifade etti. Esnafın battığı belirtilen açıklamada yetkililerde kesin ve net bir çözüm istendi.

ULAŞIM HİZMETİNE DEVAM EDEMEYECEĞİZ

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Ankara merkez ve çevre ilçelerinde hizmet vermekte olan 800 özel halk otobüsü Esnafının almakta olduğu gelir desteği ödemelerinin süresi 13 Ekim 2022 tarihi itibarıyla sona ermiştir. Hafta boyunca, Esnaflarımız adına Genel Başkanımız sayın Kurtuluş Kara ve Ankara Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanımız sayın Ercan Soydaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ile görüşmeler yapmıştır. Verilen gelir desteğinin yetersiz olması ve süresinin sona ermesi sebepleriyle, ulaşım hizmetine devam edemeyeceğimizi açıkça ifade etmiş bulunmaktayız.”

NET OLARAK ÇÖZÜMÜ BULMASINI TEMENNİ ETMEKTEYİZ

“Esnaflarımız batmıştır. Esnaflarımız ve aileleri aç kalmıştır. Esnaflarımız evlerine ekmek götürememektedir. Esnaflarımızın evinde çorba dahi pişmemektedir. Yürütme organı tarafından, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde grubu olan tüm Siyasi Parti Grup Başkan Vekillerinin toplantıya çağrılarak, ortak bir çözüm üretilmemesi ve ihmaller süreci sonrası ortaya çıkan sorunlarımıza çözüm bulunması amacıyla; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisini acilen toplayarak, ötelenen ve kangren olmuş, özel halk otobüslerinin ekonomik sorunları için net olarak çözümü bulmasını temenni etmekteyiz. Biniş ücretlerine artış yapılacaksa, yapılmasını, artış yapılmayacaksa, akaryakıt maliyetlerimizi ve işletme giderlerimizi karşılayacak tutarda gelir desteği tutarlarının net olarak belirlenmesinin sağlanması veya kalıcı çözüm olan kiralama sistemine geçilmesinin sağlanması gerekmektedir.”

YAŞANACAK AKSAKLIKLARDAN DOLAYI TÜM ANKARALI VATANDAŞLARIMIZDAN ÖZÜR DİLERİZ

“Esnaflarımızın batmasına duyarsız kalan tüm sorumluları göreve davet ediyoruz. Esnafın partisi olmaz, esnafın ailesine ekmek götürmekten başka hesabı olmaz, Esnaf kumpas kurmaz, Esnaflarımız üzerinden siyaset yapılmasına son verilmesi en büyük temennimizdir. Akaryakıt dahi alamayan birçok esnafımızın önümüzdeki günlerde, özel halk otobüslerini hareket ettiremeyeceğinden dolayı, yaşanacak aksaklıklardan dolayı tüm Ankaralı Vatandaşlarımızdan özür dileriz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.