TMO’NUN FİYAT GÜNCELLEMESİ SONRASI PİYASADA BUĞDAY ARPA FİYATLARI ARTTI!

Bu haber 04 Temmuz 2022 saat 10:26 'de eklendi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2022 yılı arpa buğday alım fiyatlarını güncelledi, piyasada arpa buğday fiyatları arttı. Polatlı Ticaret Borsası’nda Toprak Mahsulleri Ofisinin fiyat güncellemesinden bir gün sonra Cuma günü buğday fiyatları tonda 455 lira, arpa fiyatları ise tonda 282 lira birden yükseldi.

TMO 2022 YILI BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARINI GÜNCELLEMİŞTİ!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), önceki gün 2022 yılı buğday ve arpa alım fiyatlarını artırdığını açıkladı. Buna göre TMO, 6050 TL/ton olan ekmeklik buğdayı 6450 TL/tona, 5500 TL/ton olan arpayı ise 5700 TL/tona çıkardı. TMO’nun alım fiyatlarını artırması hububat piyasalarına nasıl yansıyacağı merak ediliyordu.

PİYASALARA YANSIMASI MERAK EDİLİYORDU

TMO’nun alım fiyatlarını artırdığını açıklamasıyla birlikte Ticaret Borsalarında ve TÜRİB’de buğday arpa fiyatları da yükseldi.

POLATLI TİCARET BORSASINDA BUĞDAY VE ARPA FİYATLARI YÜKSELDİ

30 Haziran Perşembe günü Polatlı Ticaret Borsası’nda ekmeklik buğday ortalama 6.423 TL/tondan, arpa ise 5.576 TL/tondan günü kapatırken, 1 Haziran Cuma günü ekmeklik buğday 6.878 TL/tona, arpa ise 5.858 TL/tona çıktı. Buna göre ekmeklik buğday tonda 455 TL, arpa ise 282 lira birden arttı.

TÜRİB FİYATLARI DA YÜKSELDİ

Yine 30 Haziran ile 1 Temmuz TÜRİB buğday ve arpa ortalama fiyatları karşılaştırıldığında fiyatların arttığı görülüyor. Buna göre 30 Haziran ve 1 Temmuz TÜRİB’de işlem göre buğday ve arpa ortalama fiyatları şöyle; “30 Haziran Türkiye Ürün İhtisas Borsası (Türib) Ortalama Fiyatları, Ekmeklik buğday fiyatı: 6.629 TL/ton, Makarnalık buğday fiyatı: 7.354 TL/ton, Arpa fiyatı: 5.787 TL/ton, Mısır fiyatı: 5.778 TL/ton. 01 Temmuz Türkiye Ürün İhtisas Borsası (Türib) Ortalama Fiyatları; Ekmeklik buğday fiyatı: 6.812 TL/ton, Makarnalık buğday fiyatı: 7.466 TL/ton, Arpa fiyatı: 5.987 TL/ton, Mısır fiyatı: 5.885 TL/ton.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

TİCARET ODASI’NDA USTALIK TELAFİ PROGRAMI ANLATILACAK Polatlı Ticaret Odası devlet tarafından yapılan değişiklikler, düzenlemeler, destekler, hibe programları gibi konular başta olmak üzere üyelerini ilgilendiren her türlü konular ile alakalı bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Polatlı Ticaret Odası üyeleri için düzenlediği bilgilendirme toplantıları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitim merkezleri programı dahilinde uygulamaya konulan ustalık telafi programının ayrıntılarını anlatacak. Bilgilendirme toplantısı 25 Ağustos Perşembe günü saat 14:00 da Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Koordinatörü Hüsna Sügün tarafından gerçekleştirilecek bilgilendirme sunumunda 27 hafta sürecek eğitim süreci sonunda katılımcılara verilecek belgenin detayları ve program kapsamında firmalara sağlanacak mali destek konusunda detaylar anlatılacak. Bilgilendirme toplantısına katılmak ve bilgi almak isteyen Ticaret Odası üyeleri 03126231084-113’ü arayabilir. SAKARYA: BU DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ Gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına tüm üyelerini davet eden Polatlı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya program hakkında yapmış olduğu kısa bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi, “Odamızın girişimleri ile üye firmalarımızın faydalanacağı proje dahilinde iş yerlerimiz lise, ön lisans ve lisans mezunu mevcut çalışanları ve işe yeni başlayacak çalışanları için 97 farklı alanda programa katılabilecek. Eğitim sürecinde öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığına karşı sağlık sigortası devlet tarafından yapılmaktadır. 27 haftalık süre boyunca asgari ücretin %50’si işletmelerimize devlet tarafından sağlanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar ustalık belgesi sahibi olacak. Üyelerimize ve yanında istihdam ettikleri çalışanlarına hem belgelendirme hem de ücret konusunda sağlanacak desteği önemli buluyoruz. Programın en güzel yanı meslek edindirmeyi cazip hale getirmek olacaktır. Böylece daralmaya giden üretici üyelerimize maddi yönden destek olmuş olacağız.”