TMO’DA ARPA TAHSİS VE SATIŞLARI BAŞLADI

Bu haber 18 Ekim 2022 saat 9:47 'de eklendi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), arpa tahsis ve satışlarının başladığını duyurdu. TMO’dan yapılan açıklamada, besici ve yetiştiricilerin uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışlarına başlandığı ifade edildi.

Toprak Mahsulleri Ofisi, besici ve yetiştiricilerimizin uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışlarını başlattı. TMO’dan konuya ilişkin yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı: “Toprak Mahsulleri Ofisi, kurulduğu 1938 yılından bugüne kadar gerek üretici gerek tüketici lehine görev alanındaki ürünlerde piyasa istikrarı sağlamakta ve ülkemiz gıda arzında bir sigorta görevi görmektedir. Bu kapsamda 2021/22 sezonunda un ve yem regülasyonu çalışmalarını başarıyla yürüterek hububat piyasalarında istikrar sağlanmış, ekmek üreticilerimiz ile besici ve yetiştiricilerimizin maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunulmuştur. 2022/23 sezonunda da aynı anlayış içerisinde un ve yem regülasyon çalışmalarına devam edilmektedir. Bu kapsamda Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından besici ve yetiştiricilerimizin uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışları başlatılmıştır.”

TALEPLER, ÜRETİCİ ÖRGÜTLERİ ARACILIĞIYLA 17-24 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ALINACAK

“TMO arpa satışlarında besici ve yetiştiricilerimizin talepleri Üretici Örgütleri aracılığıyla 17-24 Ekim tarihleri arasında alınacaktır. Arpa satış fiyatı, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5.250 TL olarak belirlenmiştir. Önümüzdeki süreçte de TMO, güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecektir. TMO olarak bir kez daha altını çizmek isteriz ki, içinde bulunduğumuz olağandışı piyasa koşullarında piyasa istikrarını sağlamak üzere Kuruluşumuzun her türlü yetkisi mevcuttur. Stoklarımızın takviyesi ve piyasaya ürün arzımız yeni hasada kadar kesintisiz devam edecek, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızla işbirliği içinde gereken tedbirler alınacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.