Titanik'ten yalnızca bir birinci sınıf yemek menüsü, İngiltere'deki Henry Aldridge & Son Ltd'den kurtarıldı. Müzayede evinin düzenlediği etkinlikte 83 bin liraya (2 milyon 897 bin 273 TL) alıcı bulundu. 11 Nisan 1912 tarihli benzersiz bir gemi menüsü, kaza geçiren geminin Atlantik boyunca ilk yolculuğu sırasında buzdağına çarpmasından sadece üç gün önce servis edilen ikramları gösteriyor.

Titanik menüsü 83 bin sterline satıldı; ikramlar ortaya çıktı!

Filistin Sağlık Bakanlığı Duyurdu: Gazze'de ateşkes devam ederken İsrail Batı Şeria'yı bastı biri çocuk 8 kişi öldü Filistin Sağlık Bakanlığı Duyurdu: Gazze'de ateşkes devam ederken İsrail Batı Şeria'yı bastı biri çocuk 8 kişi öldü

11 Nisan 1912 Tarihli Menü

11 Nisan 1912 tarihli, 16x11 cm ölçülerindeki menüde istiridye, somon, dana kasırga, kuzu ve ördek, tatlı olarak ise kayısılı bordaloue (bir turta), Victoria pudingi ve Fransız dondurması yer alıyor. Henry Aldridge & Son Ltd. İngiltere'de. Müzayede evinde düzenlenen etkinlikte eşsiz menü 83 bin liraya satılırken, gemiden çıkarılan hatıra eşyalar da koleksiyonerlerin beğenisine açıldı Menü, bir zamanlar Dominion, Nova Scotia'dan bir topluluk tarihçisi olan Len Stephenson'a ait olan 1960'lı yıllardaki bir fotoğraf albümünde bulundu.

Müzayede evinin müdürü Andrew Aldridge, 1.500 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazadan birkaç birinci sınıf menünün daha kurtulduğunu ancak ne yazık ki şu ana kadar hiçbirinin tespit edilemediğini ifade etti.