31 Mart yerel seçimleri öncesinde TİP Hatay Büyükşehir Belediye adayı Gökhan Zan hakkında merak edilenler araştırılmakta. Peki, TİP Hatay BB adayı Gökhan Zan kimdir, nereli? Gökhan Zan hangi partili? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.... 

Ateş Kuşları Gülayşe kimdir gerçek adı? İlayda Alişan sevgili kim, kaç yaşında? İlayda Alişan hangi dizilerde oynadı? Ateş Kuşları Gülayşe kimdir gerçek adı? İlayda Alişan sevgili kim, kaç yaşında? İlayda Alişan hangi dizilerde oynadı?

TİP Hatay BB adayı Gökhan Zan kimdir? 

Eski milli futbolcu Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi'nden Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayı oldu. Türkiye İşçi Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı eski futbolcu Gökhan Zan olarak belirlendi. Zan, TİP İstanbul İl Başkanlığı'nda Sera Kadıgil ve Barış Atay ile birlikte yapılan açıklamada, "İktidar ve muhalefet karşısında adayım" ifadesini kullandı. 

Gökhan Zan Kimdir

Gökhan Zan kimdir, nereli? 

Gökhan Zan, 7 Eylül 1981 yılında Hatay'da dünyaya gelmiştir. Stoper mevkisinde forma giymiş olan eski milli futbolcudur. Gökhan Zan, profesyonel futbol kariyerine 1999'da Hatayspor'da başladı. Hatayspor formasıyla oynadığı 13 lig maçında 2 gol attı.

Gökhan Zan hangi partili?

Eski milli futbolcu Gökhan Zan, 22 Mart 2023'te İYİ Parti'den Hatay milletvekili aday adayı olarak gösterildi ancak seçimi kazanamadı. Gökhan Zan, 27 Aralık 2023'te partiden şu sözlerle istifa etti: Hatay'a yardım etmek ve özellikle deprem gibi büyük bir felaket sonrasında Hataylıların sesini Meclis'te duyurabilmek amacıyla siyasete atıldım. Ancak siyaset sahnesinde bu hedefe ulaşmanın pek de mümkün olmadığını gördüğüm için İYİ Parti'den istifa etme kararı aldım." ifadelerini kullandı. Gökhan Zan, 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı olmuştur.