İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde 1 Mart'ta meydana gelen trafik kazasında, 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybederken, bir kişi de yaralandı. Kazaya sebep olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, ardından ABD'ye kaçırıldı. ABD'ye kaçan anne ve oğlu, 106 gün sonra yakalandı. 

Timur Cihantimur'un Tutukluluğuna Devam Kararı Verildi  (1)

Timur Cihantimur, Boston'da Türkiye saatiyle 22.30'da ikinci kez hakim karşısına çıktı. John Joseph Moakley Adliyesi'nde görülen duruşmada, Cihantimur'un avukatları, müvekkillerinin kaldığı çocuk rehabilitasyon merkezinde şartların kötü olduğunu belirterek serbest bırakılmasını talep etti. Avukatlar, ayrıca Türkiye'den kaçma fikrinin Timur Cihantimur'dan değil, annesi Eylem Tok'tan geldiğini savundu. 

Timur Cihantimur'un Tutukluluğuna Devam Kararı Verildi  (2)

Ankara Valiliği uyardı! Kuvvetli yağış bekleniyor Ankara Valiliği uyardı! Kuvvetli yağış bekleniyor

Savcı Kristin Kearney, Timur Cihantimur'un varlıklı bir ailesi olduğunu ve ABD'den kaçmasına yardım edilebileceğini öne sürerek serbest bırakılma talebine karşı çıktı. Kearney, rehabilitasyon merkezindeki şartların uygun olduğunu ve Timur Cihantimur'un milyon dolarlık evlerde yaşadığı için mevcut şartları beğenmemiş olabileceğini ifade etti. Yargıç Donald L. Cabell, duruşmayı ileri bir tarihe erteleyerek, Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verdi. Üçüncü duruşmanın tarihi ise henüz açıklanmadı. 

Kaynak: İHA