TİGEM’DE HUBUBAT SAPI İHALEYLE SATIŞ YAPILACAK

Bu haber 07 Ağustos 2020 saat 9:24 'de eklendi.

TİGEM, işletmelerdeki hububat sapını, hasadın ardından açtığı ihalelerle satıyor. Polatlı Tarım işletmesi Müdürlüğü, 30.6 bin dekar alan için hububat sapını 13 Ağustos’ta yapılacak ihale ile satacağını duyurdu.

6 PARTİ HALİNDE SATIŞI YAPILACAKTIR

 Polatlı Tarım işletmesi Müdürlüğü, işletmeye ait 2020 yılı istihsali 30 bin 628 dekar hububat sapının, açık artırma suretiyle 6 parti halinde satışının yapılacağını duyurdu. Hububat sapı ihalesi,13 Ağustos tarihinde saat 14.00’de Polatlı Tarım İşletmesi’nde yapılacak. Ihaleye iştirak olmadığı veya verilen fiyat uygun görülmediği takdirde 2’nci ihale, 20 Ağustos tarihinde aynı yer ve saatte tekrar yapılacak.

İHALEYE GİRMEK İSTEYENLER İÇİN ARANAN ŞARTLAR

İhaleye girmek isteyen müşterilerde aşağıdaki şartlar aranır: Kanuni ikametgahı olması, Geçici teminat vermesi, Müşterinin tüzel kişi olması halinde, Ticaret Odası, Sanayi Odası veya ilgili meslek kuruluşlarına kayıtlı olduklarını ve halihazırda faaliyette bulunduklarına dair ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış belge verilmesi, Müşterinin tüzel kişi olması halinde gerekli yetki belgelerinin ve imza sirkülerinin ibraz edilmesi, gerçek kişi olması halinde noter tasdikli imza beyannamesini ibraz etmesi gereklidir, Belgeler ihale tarihine göre son iki ay içerisinde alınmış olma şartı ile ihaleye katılacak isteklinin bağlı bulunduğu vergi dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumuna borcunun olmadığına veya borcu var ise ertelendiğine dair belgelerin komisyona ibraz edilmesi. Bu belgelerden birinin eksik olması halinde müşteri ihaleye kabul edilmeyeceği bildirildi.

GEÇİCİ TEMİNAT İHALEDE OLUŞAN TUTARIN YÜZDE 10’DUR

Geçici teminat, muhammen tutarın yüzde 5’i kat’i teminat ise ihalede oluşan tutarın yüzde 10’dur. ihaleye ait geçici teminatın Polatlı Merkez Şubesindeki Ziraat Bankası TP 54 0001 0000 1105 9943 7852 10 IBAN No’lu hesaba yatırılıp alınan makbuzun komisyona ibraz edilmesi gerekmektedir. ihale konusu hububat saplarının muhammen birim fiyatı, tutarı ve geçici teminat miktarları aşağıda belirtilmiştir Konuya ilişkin şartname, Tarım işletmeleri Genel Müdürlüğü (Karanfil Sokak No: 62 Bakanlıklar /ANKARA) ve işletmemizde mesai saatlerinde görülebilir. Bu ihale 2886 sayılı Devlet ihale Kanunu’na ve 4734 sayılı Kamu ihale Kanunu’na tabi olmayıp, TİGEM Alım Satım ve ihale Yönetmeliği esaslarında yapılmaktadır. Haber/ İBRAHİM KILIÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.