TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE BİR YENİLİK DAHA

Bu haber 04 Aralık 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası (PTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, uzun zamandır TOBB nezdinde yürüttükleri çalışmalarla, birikmiş oda aidatı borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili yasal düzenlemenin yapıldığının müjdesini verdi; “Kamuya borçların yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Başta Polatlı Ticaret Odası üyelerimiz olmak üzere, TOBB’a bağlı tüm oda tacirlerimize, hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

TİCARET ODASI ÜYELERİNİN ÖDEMEK ZORUNDA OLDUKLARI AİDATLARI YER ALMAKTADIR

Oda Üyelik Aidatlarına Yapılandırma fırsatı getirildiğini belirten Başkan Sakarya açıklamasında “7 bin 256 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 17 Kasım 2020 tarih ve 31bin 307 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu kanunun 4. Maddesi’nin 6. Fıkrası’nın (a) bendinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre Ticaret Odası üyelerinin ödemek zorunda oldukları aidatları yer almaktadır. Kanunun ilgili maddesine göre; 31 Ağustos 2020 tarihinden önce ödenmesi gerektiği halde ödenmeyen aidat borçları için 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmak ve aidat borcunun tamamının peşin veya azami 6 taksit ile ödenmesi durumunda gecikme zamlarının tamamının tahsilinden vazgeçilecektir” dedi.

ÖDEMELER NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE YAPILABİLECEKTİR

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar Odamıza şahsen gelerek veya www.pto.org.tr web sitemizde yer alan Aidat Yapılandırma dilekçesini doldurarak [email protected] pto.org.tr adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca vergi mükellefiyeti sona erdiği halde Oda kayıtları devam eden üyelerimizin vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçları için de yukarıdaki hükümler uygulanacak olup vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra, tahakkuk etmiş aidat borçlarının tamamı ve gecikme zamlarından kanunda belirtilen süreler içinde başvuruda bulunup kanundan yararlanılması halinde tahsilinden vazgeçilecektir. Ödemeler nakit veya kredi kartı ile yapılabilecektir. Üyelerimize ve ilgililere önemle duyurulur.” dedi. Haber/GÖKHAN ÇAKILLI

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.