TİCARET ODASI’NDA İHRACATIN PÜF NOKTALARI ANLATILDI

Bu haber 05 Temmuz 2022 saat 10:00 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası ve Ticaret Bakanlığı organizasyonu ile düzenlenen eğitimde Ticaret Odası üyelerine doğru ihracat yöntemleri anlatıldı. 

Polatlı Ticaret Odası eğitim faaliyetleri kapsamında üyelerinin dış pazarlara açılabilmelerini sağlamak, ihracatla ilgili akıllarındaki sorulara çözüm bulmak ve destekler hakkında bilgi almalarını sağlamak amacıyla dış ticaret eğitimi gerçekleştirildi. Ticaret Bakanlığı ve Polatlı Ticaret Odası organizasyonunda gerçekleşen eğitimde İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Asım Çalış tarafından İhracat İşlemlerinde Risk Analizi ve Riskleri Azaltma Yöntemleri, Dış Ticaret Mevzuatı ve Bağlantılı Konular, Uluslararası Ticarette Kullanılan Belgeler, Alınması Gereken İzinler, sertifikalar gibi konularda katılımcılara bilgiler verildi.  Eğitim kapsamında ve Irak-Kerkük’lü iş adamı, MohammedYaoz Hassan Omar Türkiye ve Irak arasında yapılan ticaretin detayları başta olmak üzere, ihracat için sağlanan destekler, Irak için yapılacak ihracatta ödeme şekilleri ve ihracatın gerçekleştirilmesi kısmı hakkında önemli noktaları anlattı.

TİCARİ HAYATTA İHRACAT BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

İlçenin ticari hayatında ihracat payının arıtılması konusunu önemli bulduklarını beyan eden Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, ” İçinde bulunduğumuz konjektürde üyelerimizin ve ilçemizin yurt dışı pazarında yer almasını çok değerli buluyoruz. En kârlı ticaret yurtdışına ihracatta saklıdır. Odamız üyeleri arasında başta tarım ürünleri, tarım işleme ürünleri olmak üzere bir çok dalda ihracat yapılmaktadır. Bizler bunları daha yukarı seviyelere taşımak için gerek sanal fuarlar gerekse bu tarz seminerlerle üyelerimizi bir araya getiriyoruz. Bu amaçla doğru ihracat yöntemleri hakkında üyelerimizi bilgilendirmek istediğimiz için eğitimimizi düzenledik.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.