TİCARET BORSASI’NDAN EĞİTİME TABLETLİ DESTEK

Bu haber 21 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Pandemi süreci nedeniyle eğitim sisteminde uzaktan eğitime geçilmesi ile öğrencilerin en büyük ihtiyaçlarından biri de tablet, bilgisayar ve buna benzer iletişim araçları oldu. Tablet bilgisayar gibi kaynakları olmayan öğrencilerin erişim sıkıntısının giderilmesi için Polatlı Ticaret Borsası bu yılki eğitim desteğini bu doğrultuda yapıp öğrencilerin eğitimlerine destek olmak için tablet temin etti. Polatlı Ticaret Borsasında Başkan Yahya Toplu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa İlçe Kaymakamı Murat Bulacak, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz ve Borsa yönetimin katıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Polatlı Ticaret Borsası’nın temin ettiği 110 tabletin yanı sıra Polatlı Ticaret Borsası başkanı Yahya Toplu 3 adet, Ali Şeren, Ali Türkoğlu, Mehmet Ergün, Alişir Atalay 1’er adet Meclis Üyesi ve Borsa Üyelerinden de 1’er adet tablet yardımı yapıldı. Toplam 130 adet tablet ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılmak üzere Yahya Toplu tarafından ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz’a teslim edildi.

POLATLI TİCARET BORSASI OLARAK 55 ADET TABLET FİNANSE ETTİK

Teslim töreninde konuşan Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu bu yılkı eğitim desteklerini öğrencilerin özellikle pandemi döneminde en büyük ihtiyaçlarından olan tablet ile yaptıklarını dile getirerek, “Bildiğiniz üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile kurumumuz her yıl eğitime katkı adı altında değişik yardımlarda bulunuyordu. Her yıl bizler öğrenciye dönük kimi zaman kırtasiye yardımı yaptık kimi zaman giysi yardımında bulunduk ama bu pandemi sürecinde uzaktan eğitim süreci olduğu için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İle Milli Eğitim Bakanımız arasında yapılan görüşmede uzaktan eğitimden dolayı tablet alınması yönünde bir talepti. Bu doğrultuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 365 oda ve borsa Türkiye genelinde 55’er adet tablet gönderdi o da öğrencilere dağıtılsın diye. Biz kurum olarak odalar birliği bize sorduğu zaman dedi ki siz ne kadar katkı yaparsanız kurumumuz da yapacak, dolayısıyla 55 tane tableti odalar birliği gönderdi. 55 tableti de bizim kurumumuz aldı Polatlı Ticaret Borsası olarak biz finanse ettik 20 tane de meclis üyesi ve bazı üyelerimiz katkıda bulundu 130 tane tableti bugün Kaymakam beyin nezaretinde İlçe Mili Eğitim Müdürüne teslim edeceğiz. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilecek. Gönlümüz isterdi ki daha fazla verebilelim. Burada da devletimizin de katkısı oldu vergiden muaf olarak ithal edildi. Türkiye’de tableti olmayan öğrenci kalmasın diye kampanya başlatırız fiyatlarda böyle olunca her üye bir tane bağışta bulunur kanaatindeyim. Biz kurum olarak yılda iki defa bu işi yapıyoruz bir eğitime katkı adı altında birde ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım yapıyoruz. Türkiye odalar ve borsalar birliği borsada ne yapıyor deyince birçok şey yapıyorlar kamu hizmeti yapıyorlar eğitime katkı yapıyorlar. Biz odalar birliği ile birlikte Polatlı Borsası katkısıyla yüzde 50 yüzde 50 Polatlı’ya bir Fen Lisesi kazandırdık ve inşallah aklımızda birçok proje var yeni bir okul yapımı ile ilgili de projeler var bu üniversite mi olur ziraat ile ilgili ziraat lisesi mi olur bir fikir alışverişi yapıyoruz. Biz kamu kurumuyuz kar dağıtmıyoruz, burada gelen gelir yine mutlaka kamu yararına harcanıyor ilçemize, ilçe milli eğitim müdürlüğümüze hayırlı olsun diyorum.” dedi.

BULACAK: TABLETLERİ KIRSAL KESİMDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZİ TERCİH EDEREK VERECEĞİZ

İhtiyacı olan sıkıntısı olan çocukların tablet ihtiyacının karşılanması açısından Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu’ya teşekkürlerini ileten Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, “ Malumunuz salgın sürecinde çocuklarımız okullarına devam edemedi bir şekilde de eğitimlerine ulaşmaları lazım buda daha çok bilgisayar ile tabletle televizyon ve yine diğer iletişim araçları ile oldu. Bu manada gerçekten ihtiyacı olan sıkıntısı olan çocuklarımıza faydası olacak şekilde tablet ihtiyacının karşılanması açısından ben başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde bu tabletleri ihtiyacı olan özellikle kırsal kesimde olan öğrencilerimiz tercih ederek şartları durumları bunu almayı hak eden çocuklarımıza vereceğiz. Ben tekrar huzurlarınızda borsamıza, Yahya başkana, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca söylediği güzel dilekler için de ayrıca borsamızın da bundan sonra eğitim olsun kamu kurumlarının diğer meseleleri olsun desteklerine ben tekrar teşekkür ediyorum. Bunlar çocuklarımızın eğitimlerine ve Polatlı’mıza hayırlı uğurlu olur diyorum. “dedi.Haber/ İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.