Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de ilçemiz Polatlı’yı temsil eden 1926 Polatlı Belediyespor, tüm destekçilerini ve taraftarlarının gururlandırarak sezonu şampiyon tamamladı ve 30 yıllık bir aranın ardından profesyonel ligde mücadele etmeye hak kazandı.

1-0 biten Geredespor maçının ardından ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Polatlı ekibi, gelecek hafta sezonun son maçını Düzce’de Çilimli Belediyespor deplasmanında oynayacak.

ZEMİN YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Amatör ligden profesyonel lige geçiş yapan 1926 Polatlı Belediyespor, top koşturduğu sahayı da profesyonelleştirmek için yollar arıyor.

Sampiyon Polatli 8

Polatlı’da elektrik akımına kapılan çiftçiden acı haber Polatlı’da elektrik akımına kapılan çiftçiden acı haber

Şampiyonluğun kesinleşmesi sonrası Polatlı Postası’na konuşan Kulüp Başkanı Anıl Kırpık, ilçedeki yeni stadyumun yapım çalışmaları hakkında da bilgi vermiş ve “Stadın yapım aşaması muhtemelen şu şampiyonluktan sonra daha çok hız kazanacak. Bununla alakalı net bir bilgiye sahip değilim ama takipteyiz. Mürsel Başkanımız oldukça özverili bir çalışma içerisinde sporla alakalı olan bütün çalışmalarda... Stadyum bitmese bile ligin ikinci yarısında stadımızın hazır olacağını düşünüyorum. Ancak bunlar hemen olabilecek şeyler değil ihale süreci, yer belirlenmesi bayağı uzun ve zorlu bir süreç var” ifadelerini kullanmıştı.

Başkan Kırpık’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra Polatlı Şehir Stadı bakıma girdi.

1 AY BOYUNCA KAPALI OLACAK

Yine gazetemize konuşan Kırpık, Polatlı Şehir Stadı’nın 1 ay boyunca hiçbir takım tarafından kullanılmayacağını ve kapalı kalacağını belirtti. Kırpık’ın açıklamasına göre, stadyumda ilk iş olarak zemin yenileme çalışmalarının yapılacak.

Önümüzdeki sezon TFF 3. Lig’de şampiyonluk mücadelesi verecek olan 1926 Polatlı Belediyespor, yeni sezonda yenilenmiş bir stadyumda top koşturacak.

HABER: ÖYKÜ KARABACAK