TEV bursuna kimler başvurabilir? 2023 TEV bursu şartları nedir? Tev Bursu ne kadar 2023? Tev Bursu hakkında merak edilenler haberimizde...

TEV bursuna kimler başvurabilir? 2023 TEV bursu şartları nedir? Tev Bursu ne kadar 2023?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki devlet üniversitelerinde öğrenilebilen TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) Bursu, T.C. uyruklu, 25 yaşını doldurmamış, başarılı ve maddi imkânlara ihtiyacı olan, başka bir kamudan burs almayan veya özel kurumlar (KYK bursu dahil) uygundur. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için Türkiye sınırları içindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören az sayıda KKTC öğrencisinin de başvuruları kabul ediliyor.

Ankara'ya gelen yeni öğrencileri Çankaya karşıladı: 'Gençler evinize hoş geldiniz' Ankara'ya gelen yeni öğrencileri Çankaya karşıladı: 'Gençler evinize hoş geldiniz'

Ortalam 4.00 üzerinden en az 2.50 puan almaları bekleniyor. (Gereksinimi kaybetmeye değerse, günde en fazla bir arıza olabilir.)

Hazırlık sınıfını geçip bunu belgelemek gerekiyor.

Başvuru, 4 Eylül - 24 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında kaydedilen kadro için yapıldı.

Öğrenciler TEV Üstün Başarı Bursuna, YKS, SAY, SÖZ, EA puan türlerinde (bölüm yerleştirme türleri) ilk 5.000 içerisinde yer alan ve bir devlet vakfı veya üniversitesinde öğrenim gören hazırlık, birinci ve ikinci sınıf öğrencileri başvurabilirler. . Ara sınıflarda ikamet eden kişilerin ayrıca aşağıdaki koşulları da karşılaması gerekir:

Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçerek hazırlık sınıfını geçtiler,
Birinci sınıftan ikinci sınıfa geçenlerin genellikle 4,00 üzerinden en az 3,50 puan almaları gerekmektedir. (100 sistemi veren okullarda en az 87,5 olmalıdır).