Deprem uzmanından bayramda Akdeniz ve Ege'ye gideceklere korkutan uyarı! Deprem uzmanından bayramda Akdeniz ve Ege'ye gideceklere korkutan uyarı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajda, çırakların çocuk işçi olmadığını, ustalarından meslek öğrenen öğrenciler olduğunu vurguladı. Palandöken, çocukların mesleki eğitim alarak gelecekte başarılı bireyler olmalarını desteklediklerini belirtti.

Palandöken, çocukların mesleki eğitim almasının gelecekte başarılı olmaları için en doğru yol olduğuna inandıklarını ve bu kapsamda maddi ve manevi desteklerin süreceğini belirtti.

Bendevi Palandöken 1

ÇOCUK HAKLARINI KORUMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

TESK'in çocuk haklarını koruma çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Palandöken, UNICEF ile yürütülen Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı'nın 2017'den beri sürdüğünü, ayrıca İstihdam için Mesleki Eğitim Programı'nın (İMEP) 2020'den bu yana devam ettiğini ifade etti.

Dijital dönüşümün etkisiyle iş hayatında yeni refleksler geliştirdiklerini belirten Palandöken, müfredatların güncellenmesi ve öğrencilere geniş beceriler kazandırılması gerektiğini vurguladı.

Çocuk işçiliğiyle mücadelede, çocukların haklarına saygı duymak ve onlara eğitim ve fırsatlar sunmanın temel adımlar olduğunu, herkesin bu sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: İHA