Olay, Etimesgut ilçesinde meydana geldi. İddialara göre, A.T. ile A.T. çifti, komşuları F.G.'ye tesettürlü olduğu gerekçesiyle sürekli sözlü ve fiziki saldırılarda bulundu. Saldırıların artması üzerine mağdur çift, can güvenliklerinden endişe duydukları için başka bir yerde yaşamaya başladı. Mağdur F.G., sürekli darp edildiğini, küfür, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını dile getirerek, eşinin ve çocuklarının da saldırıya uğradığını belirtti ve yetkililerden yardım istedi.

F.G.'nin saldırı anlarına ait görüntülerde, komşusunun "Sizden midem bulanıyor. Yeter artık. Gidin buradan" diyerek küfürler ettiği duyuldu. Saldırıya uğrayan F.G.'nin ise "İmdat" diyerek çevredekilerden yardım istediği ve diğer komşuların araya girerek kavgayı ayırmaya çalıştığı görüldü.

BANA ‘KENAFİR GÖZLERİNLE’ BAKAMAZSIN DİYE BAĞIRDI
Yaşananla ilgili konuşan F.G. “Saldırgan kadın bizi sürekli taciz ediyordu. Küfürler ediyordu. Çocuklarıma hakaret ediyordu. Birçok kez olay oldu. Bana saldırıyordu. Komşumla bahçede otururken, onunla ilgili bir şey dememe rağmen, bana ‘Kenafir gözlerinle’ bakamazsın diye bağırdı. Bana saldırdı. Çarşafımı yırtmaya çalıştı. Bana vurdu. Komşular engel olmaya çalıştı ama başaramadı. Parmağımı kanattı, yüzümü çizdi. Olaydan birkaç gün sonra saldırgan kadının eşi, yanındaki bir adamla benim eşime saldırdı. Yere yatırıp vurdular. Müdahale etmeye kalkışınca çarşafımı açmaya çalıştılar. Daha öncede tesettürlü bina görevlimize saldırıp, ‘Siz buraya şeriatımı getireceksiniz’ demişlerdi. Bana, ‘Sen erkeklerle konuşmuyorsun, yüzünü açmıyorsun. Seni TikTok’a atacağım’ diyerek rencide etti. Kendileriyle ilgili şikayetçi olduk. Evime girmeye korkuyorum. Yapacaklarının bir sınırı yok. Kadının ve adamın cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.
ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA
Yaşanan olayla ilgili Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Sosyal medyada da yer alan, İlimiz Etimesgut ilçesi Bağlıca Mahallesi’nde komşular arasında gerçekleşen sözlü, fiziki saldırı ve manevi değerleri aşağılama iddiası ile ilgili konu ve sorumluları adli mercilere intikal ettirilmiş olup gerekli tahkikat Cumhuriyet Savcılığınca yürütülmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadeleri yer aldı.

Ankara'da korkunç cinayet! Eşini öldürüp intihar etti Ankara'da korkunç cinayet! Eşini öldürüp intihar etti

İHA

Editör: Kardelen Çıkmaz