Kızılcık Şerbeti'nin Ömer'i Barış Kılıç'ın eşi kimdir? Kızılcık Şerbeti'nin Ömer'i Barış Kılıç'ın eşi kimdir?

Mafya Lideri Tekin Kartal, İspanya'nın Barselona şehrinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından Tekin Kartal’ın kim olduğu ve cenazesinin Türkiye’ye getirilip getirilmediği merak ediliyor. Peki, Tekin Kartal'ın Cenazesi Türkiye'ye geldi mi? Tekin Kartal Toprağa verildi mi? İşte haberin detayları…

TEKİN KARTAL'IN CENAZESİ TÜRKİYE'YE GELDİ Mİ?

Suç örgütü lideri Tekin Kartal, geçtiğimiz Cumartesi günü İspanya'da kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü. İspanya Barcelona'da gerçekleşen olayda Kartal’ın Sant Marti'deki Forum bölgesi yakınlarında başına 5 el ateş edilerek öldürüldüğü söyleniyor.

Tekin Kartal'ın İngiltere'deki uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerinin yüzde 90'ını kontrol ettiği ve "Türk eroin kralı" olarak bilindiği iddia ediliyor ve Diyarbakır doğumlu olan Kartal, Alman ve Türk uyruğuna sahipti.

Olayın arka planı hala netlik kazanmış değil. İspanyol yetkililer, Kartal'ın öldürülmesiyle ilgili olarak bir tetikçinin işi olduğunu düşünüyor ancak katil zanlısı henüz yakalanabilmiş değil. Kartal'ın Almanya'da da birtakım suç faaliyetleri yürüttüğü ve 2018 yılında yakalanarak 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı biliniyor.

Kartal'ın ölümü, Türkiye'de ve Avrupa'da geniş yankı uyandırdı. Olayın aydınlatılması ve sorumluların yakalanması için soruşturma devam ediyor.

Tekin Kartal'ın cenazesi Türkiye’ye geldi.

TEKİN KARTAL TOPRAĞA VERİLDİ Mİ?

Tekin Kartal'ın cenazesi bugün memleketi Diyarbakır Silvan'da torağa verildi.

Türk Hava Yollarının uçağı ile Diyarbakır Havaalanına gelen Kartal’ın cenazesi memleketi Silvan'da Camiide kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Editör: Büşra Çinkaya