TEKELİ: POLATLIMIZA KATKI SAĞLAMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Bu haber 13 Ağustos 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Polatlı Kent Konseyi 13. Olağan Seçimli Genel Kurulu dün 13 Eylül Kültür Merkezinde yapıldı. İki aday olarak başlayan genel kurulda başkan adaylarından Hamza Kurt’un çekilmesiyle tek aday olarak kalan mevcut başkan Salih Tekeli yeniden seçilerek güven tazeledi. Genel Kurula, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyesi ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Polatlı’daki siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

TEKELİ: SOSYAL HAYATA KATKIDA BULUNMAK İÇİN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Hep birlikte hareket ederek çalışmaya devam edeceklerini belirten Polatlı Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli; “Polatlı Kent Konseyi olarak geçtiğimiz dönemde belediyemizin desteğiyle önemli sosyal projelere imza attık. Pandemi döneminin etkisine rağmen gerçekleştirmiş olduğumuz çocuk tiyatroları, organ bağışına farkındalık yürüyüşü, spor etkinlikleri, tarım ve hanımefendiler için verdiğimiz seminerler, şehrimizin sosyal hayatına katkıda bulunduk. Sokak hayvanlarını besledik ve onları yalnız bırakmadık. Pandemi süreci nedeniyle kapalı şeker uygulaması yaptık. Tüm bu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya çok teşekkür ederim. Kent Konseyi olarak yaşlı, genç, kadın, erkek tüm hemşehrilerimizin sosyal hayatlarına katkıda bulunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

AKÇASOY: POLATLI GEÇMİŞ VE GELECEK ARASINDA BİR KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYOR

Polatlı Kent Konseyinin çalışmalarını takip ettiklerini aktaran Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyesi ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy; “Destansı kahramanlıkların beşiği Polatlı, asırlık tarihi ve kültürel mirasını yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmak adına bir yönüyle geçmiş bir yönüyle gelecek arasında bir köprü oluşturmaktadır. Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak Polatlı Kent Konseyi’nin çalışmalarını, şehre verdiği değeri, çevreye olan saygısını, canlı ve hayvanlara olan saygısını uzun süredir takip ederek bugünlere geldik. Polatlı Kent Konseyi’nin ortak problemlere siyaset üstü yaklaşım gösterdiğini biliyoruz. Bunun devam edeceğine eminiz.” dedi.

YILDIZKAYA, 100. YIL KUTLAMALARINA DAVET ETTİ

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladı. Kent Konseylerinin şehirler adına öneminden söz eden Yıldızkaya, seçilen heyete başarılar diledi. Sonrasında Sakarya Zaferi 100.yıl kutlama etkinliklerine ilişkin bilgi veren Yıldızkaya, tüm Polatlı halkını kutlamalara katılmaya davet etti. Gordion Antik Kenti hakkında yapılan UNESCO çalışmalarına değinen ve POTA’nın bu konuda büyük özveri ile çalıştığına dikkat çeken Yıldızkaya, geçtiğimiz gün gelen UNESCO heyetinin Polatlı’nın pozitif ayrıldığını ve Gordion’un seneye miras listesine girmesini beklediklerini söyledi. Başkan Yıldızkaya, konuşmasının devamında Polatlı Tarım ve Gıda Üniversite kurulması için son noktaya geldikleri dile getirerek “Çok yakında bu konuda müjde vereceğiz” dedi.

BULACAK: POLATLI’DA KENT KONSEYİ OLDUKÇA AKTİF

Polatlı Kent Konseyinin oldukça aktif olduğunu ifade eden Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak; “Polatlı’ya geleli bir sene oldu ve burada çalışmaktan çok mutluyum. Polatlı’da Kent Konseyini bayağı faal gördüm. Yol göstermeye çalışıyorlar, kendilerini tebrik ediyorum. Aynı gayretle çalışılmaya devam edilmesini temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Polatlı Kent Konseyi faaliyetleri video ile gösterildi. Genel Kurul dilek, temenni ve tebrik konuşmalarının ardından sona erdi.

YÖNETİM BELİRLENDİ

Polatlı Kent Konseyi yönetimi şu isimlerden oluştu; “Salih Tekeli, Burhanettin Sütçü, Hatice Kabasakal, Emel Üneşi, Serpil Öztürk, Fatih Yılmaz, Zekai Köseoğlu, Adem Köse, İnanç Ölmez, Muhittin Bıyıkoğlu, Orhan Saygın, Cabbar Çepur, Sadık Turacı, Kenan Aslan, Pelin Gülsüm, Havva Akbaba, Sibel Ustacan, Hakan Güngör, Savaş Dinçer, Mustafa Evirgen, Ayşe Eviner, İlknur Kılıç, Ömer Can Oğuzlar, Nazif Aslan, Ferit Akkurt, Ali özgür Bilgiç, Ömer Sarıboğa, Mahmut Erdoğan”

TARHAN’DAN SİTEM

Genel Kurul sonunda söz alan ve sitemde bulunan Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan; “Polatlı Şoförler Odası şehre 7 gün 24 saat hizmet ediyor. İsterdik ki yönetim kurulunun içerisinde Polatlı Şoförler odasından bir temsilci olsun. Bizim kesintimiz hiç yok. Bir mağaza sabah açılıp akşam kapanıyor. Taksici 24 saat, dolmuşçu 18 saat, kamyoncu hiç durmadan çalışıyor. Bu sitemi etmeden geçemeyeceğim.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.