İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, maddi zorluk yaşayan vatandaşlara yüksek faizle para vererek icra yoluyla borçlandırıp mağdur eden bir tefeci şebekesine yönelik dev bir operasyon düzenledi. Operasyonda 40 kişi gözaltına alındı. 

Tefeci Şebekesi Kapana Kısıldı! 40 Kişi Gözaltına Alındı (1)

DRON DESTEKLİ OPERASYON

İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon, dron destekli tefeci operasyonu düzenlendi. Operasyonda, tefecilik faaliyetlerinde bulunarak vatandaşları mağdur eden toplam 89 kişi tespit edildi. Bu kişilerin ev ve iş yerlerine eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyon sonucunda 40 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Kalan 47 kişi ile ilgili işlemlerin devam ettiği ve 1 kişinin arandığı bildirildi. 

Tefeci Şebekesi Kapana Kısıldı! 40 Kişi Gözaltına Alındı (2)

Takla atıp savrulan araçtan burnu bile kanamadan çıktı Takla atıp savrulan araçtan burnu bile kanamadan çıktı

Yapılan araştırmalar sonucu, şüphelilerin toplam 97 kişiyi borçlandırarak 12 milyon TL haksız kazanç sağladıkları belirlendi. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 3 adet tüfek, 2 adet tabanca, mağdurlara ait çok sayıda senet ve evrak ile dijital materyaller ele geçirildi. 

Maddi zorluk yaşayan vatandaşlara yüksek faizle para veren ve borçlarını ödeyemeyen kişileri icra yoluyla daha da zor duruma düşüren tefeci şebekesinin mağdurları, operasyon sayesinde rahat bir nefes aldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü, bu tür suçlarla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. 

İHA

Editör: Sema Türkel