28 ildeki 33 camide, Türkiye Diyanet Vakfı Yurtları öncülüğünde İstanbul’un fethi ve özgür Kudüs için sabah namazında bir araya gelen öğrenciler ve vatandaşlar dua etti. "İstanbul'un Fethinden Kudüs'ün Özgürlüğüne" sloganıyla düzenlenen etkinlik, il ve ilçe müftülüklerinin desteğiyle gerçekleştirildi.

İstanbul Ümraniye İlçe Müftülüğü’ne bağlı İlim Sarayı Camii’nde yapılan programda, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Doçent Doktor Fatih Kurt konuşma yaptı.

Tdv (3)

ÖĞRENCİLER DUA ETTİ 

Doçent Doktor Kurt, Hz. Muhammed’in (sas) müjdesine vesile olan ecdadı hayırla anmak, Kudüs'ün özgürlüğü için dua etmek ve tüm şehitlere rahmetle dualar göndermek amacıyla sabah namazında bir araya geldiklerini ifade etti.

Kurt, Sultan Fatih’in genç yaşta kazandığı başarıları ve ilme verdiği önemi vurgulayarak, lider olmanın yolunun iyi bir eğitimden ve kendini yetiştirmekten geçtiğini söyledi. Programın sonunda, Kurt, etkinliğe katılan öğrencilere ve vatandaşlara teşekkür etti.

Vatandaşlar, namaz sonrası öğrencilerle birlikte ellerini semaya açarak Filistin’deki acıların sona ermesi ve Kudüs’ün kurtuluşu için dualar ettiler.

İstanbul'da okuyan öğrencilere kötü haber: Zam geldi İstanbul'da okuyan öğrencilere kötü haber: Zam geldi

İHA

Editör: Tuğba Akkesen