Açılış ve ziyaretler için geldiği Aksaray'da ilk olarak Aksaray Valiliği'ni ziyaret eden Hulusi Akar, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile görüştü. Akar, daha sonra Aksaray Belediyesi tarafından Ervah Mezarlığı girişine yaptırılan Şehitler Müzesi'nin açılışına katılarak burada konuşma yaptı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Türkiye'nin 2 bin 500 yılı aşan bir tarihi olduğunu belirterek, "Yedi iklim üç kıtada daima insanlığı, kardeşliği, özgürlüğü, hürriyeti, medeniyeti taşımış bir milletin evlatları olarak her zaman ne diyoruz? Biz hür doğduk, hür yaşarız." dedi.

"Büyük Türkiye ideallerini gerçekleştireceğiz"

Akar,sözlerini şu şekilde sürdürdü: " Şu anda birlikte açılışını yapacağımız ve burada onların hatırasını anacağımız şehitlerimizle benzer duygularla, aynı duygularla Çukur operasyonlarında, Fırat Kalkanı'nda, Zeytin Dalı'nda, Barış Pınarı'nda ve Pençe Harekatı'nda sadece ve sadece teröristlere karşı yoğun bir mücadele verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Bizim tek hedefimiz teröristler. PYD/PKK, DEAŞ, FETÖ her kim ise sadece teröristler bizim hedefimiz. Bizim hiçbir şekilde etkin, dini kökenlere bakmak sureti ile kimseyle bizim sorunumuz yok. Kürtler, Türkler, Araplar kardeştir. 85 milyon biz tek yürek tek yumruk olarak bu vatanı, bu milleti yüceltmek için büyük ve güçlü Türkiye için çalışmalarımızı Cumhur İttifakı ile birlikte hep beraber sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. ve inşallah bu 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet ile birlikte önümüzde büyük Türkiye ideallerini gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönemi de, 2. yüzyılı da Türkiye Yüzyılı yapacağız. Sizlerin sevgisi, güveni, duası devam ettikçe bizim aşamayacağımız bir engel, üstesinden gelemeyeceğimiz bir görev yok Allah'ın izni ile"

Kılıçdaroğlu’nun Eski Başdanışmanı Çankaya’dan Aday Adayı Oldu: Ekrem Kerem Oktay Kılıçdaroğlu’nun Eski Başdanışmanı Çankaya’dan Aday Adayı Oldu: Ekrem Kerem Oktay

"2 bin 500 yıllık Türk milletinin tarihinde kesinlikle bir alçaklık yoktur"

İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırılara da değinen Akar, şu açıklamalarda bulundu:"Burada Türkiye olarak, Türk milleti olarak biz gerçekten dünyaya çok örnekler verdik. Şu anda bazı alçakların, hainlerin alçakça kadınlara, çocuklara el kaldırması gerçekten iğrenç. Tam anlamı ile iğrenç. Artık burada hukuk, kanunlar, yasalar bitti, en sonunda insanlık da bitti. Bu eli kanlı Netanyahu alçağı çocuklara, kadınlara, kızlara, silahsız masum insanlara vurmaktan çekinmiyor. Fakat o çocukların kanları onların elinde ve daima peşinde olacak. Bunun hesabı mutlaka bir gün gelecek sorulacak. Bunun hesabı sorulacak. Bir kez daha şunu söylüyorum, bizim 2 bin 500 yıllık Türk milletinin tarihinde kesinlikle bir alçaklık yoktur. Son yapılan operasyonlar sırasında Mehmetçik, hiçbir ordunun göstermediği kadar büyük bir dikkatle, hassasiyetle, masum insanlara ve çevreye zarar vermemek için her türlü tedbiri aldı, almaya devam ediyor." şeklinde konuştu.