Vatandaşların gündeminde olan bir isim, Tayfun Kahraman kimdir kaç yaşında nereli? Tayfun Kahraman neden tutuklandı? Tayfun Kahraman'ın İBB'deki görevi gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. 

Tayfun Kahraman kimdir kaç yaşında nereli?

Tayfur Kahraman, 14 Mayıs 1981 tarihinde İzmir'de doğmuştur. 1999 yılında İzmir Atatürk Lisesi'ni tamamlayan Kahraman, 2004 yılında da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olmuştur. Kahraman, yüksek lisansını 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde kent planlama alanında tamamlarken, 2017 yılında da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamlamıştır. 

Tayfun Kahraman neden tutuklandı?

Tayfun Kahraman, 2013 yılındaki Gezi Parkı olayları nedeniyle "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme (TCK 312/2)" suçlaması ile yargılanarak 25 Nisan 2022 tarihinde 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Tayfun Kahraman, almış olduğu cezadan sonra cezaevine girmiştir. 

Tayfun Kahraman'ın İBB'deki görevi

Tayfun Kahraman, 2014-2018 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi'nde danışman olarak çalışmalara destek verirken, 2019-2022 yıllarında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Eski Emniyet Genel Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Celal Uzunkaya kimdir kaç yaşında nereli? Eski Emniyet Genel Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Celal Uzunkaya kimdir kaç yaşında nereli?