TAŞKINA NEDEN OLAN DERELERİN ISLAH EDİLMESİ İÇİN ÜST YAZI GÖNDERİLDİ

Bu haber 23 Haziran 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Yeşilöz Mahalle Muhtarı Halit Aydın, Kocahacılı Mahalle Muhtarı Gıyasi Ünal, İnler Mahalle Muhtarı İsmail Dinçel, Avdanlı Mahalle Muhtarı Nusret Çağlı’nın dilekçesi ile Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak imzasıyla DSİ 5. Bölge Müdürlüğüne belirtilen mahallelerde taşkın oluşturan derelerin ıslah edilmesi ve toprak kayıplarının giderilmesi için üst yazı gönderdi.

DERELER TAŞKIN VE TOPRAK KAYBINA NEDEN OLUYOR

Yeşilöz Mahalle Muhtarı Halit Aydın, Kocahacılı Mahalle Muhtarı Gıyasi Ünal, İnler Mahalle Muhtarı İsmail Dinçel, Avdanlı Mahalle Muhtarı Nusret Çağlı’nın imzası ve “11.06.2022, 13.06.2022 ve 14.06.2022 tarihlerinde Yeşilöz ile İnler Mahallelerine Batı kısımda bulunan Haymana İlçesine yağan aşırı yağışlar neticesinde oluşan seller tarım arazilerine zarar vermiştir. Bu zararın tespiti de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünüz tarafından yapılmıştır. Yeşilöz Mahallesinden devamla İnler, Ilıca, Kocahacılı ve Avdanlı Mahallelerinin içinde geçen derelerin ıslah edilmesi ve taşkına karşı gerekli çalışmaların yapılması halinde tarım arazilerimiz zarar görmekten kurtulacaktır. Bu derelerin bazı yerlerde özellikle İnler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan güzergahta tarım arazilerini de sel sularına alıp alan bazında kayıplar yaşanmaktadır. Yeşilöz Mahallesi sınırları içerisinde bulunan derelerinde temizlenmesi gerekmektedir. Avdanlı ve Kocahacılı Mahallelerinde ve Yeşilöz, İnler ve Ilıca tarafından toplanarak gelen dere yatakları daha fazla sel suları ile taşkınlar oluşturmaktadır. Nitekim bu tarihlerde Ulusal Basında da yer aldığı gibi sellerden arazi zararlanmaları meydana gelmiştir. Yukarıda arz ettiğimiz şekilde mahallelerimizden geçen derelerin ıslah edilmesi, toprak kayıplarının önüne geçilmesi yönünde gerekli çalışmaların yapılması için dilekçemizin D.S.İ. 5. Bölge Müdürlüğü’ne gönderilmesi için gereğini arz ederiz.” ifadeleriyle Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe verildi. Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de DSİ 5. Bölge Müdürlüğüne talep eden mahallelerde taşkın oluşturan derelerin ıslah edilmesi ve toprak kayıplarının giderilmesi için Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak imzasıyla üst yazı gönderdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.