TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, 2023-2024 sezonu zeytinyağı alım fiyatını duyurdu. Birlik başkanı olan Hilmi Sürek, 2023-2024 sezonunda ürün alım fiyatının 295 TL olarak netleştirdiklerini ifade etti. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, merakla beklenen 2023-2024 ürün alım fiyatını duyurdu. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı olan Hilmi Sürek, 295 TL olarak kaydedilen alım fiyatının, üreticinin alın terinin karşılığını alması ve ürününün değerini bulması adına önemli bir uygulama olduğuna dikkat çekti. Hilmi Sürek, titiz çalışmaların ardından ortaya çıkan fiyatla üreticinin bu süreçte haklarını ve ürünün değerini korumayı amaçladıklarını dile getirdi.

Sosyal Medya Fenomenleri Vergi İncelemesinde: 100'den Fazla Fenomenin Dosyası Savcılığa Gönderildi! Sosyal Medya Fenomenleri Vergi İncelemesinde: 100'den Fazla Fenomenin Dosyası Savcılığa Gönderildi!

zeytinyağı

"Zeytinyağı üreticileri için önemli bir güçtür"

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı olan Hilmi Sürek, "Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği; ülke, bölge ve zeytinyağı üreticileri için önemli bir güçtür. Tariş, her sezon olduğu gibi bu sezon da tüm kaynaklarını ortaklarının ürününü en iyi şekilde değerlendirmek için kullanacaktır. Belirlediğimiz ürün alım fiyatında kooperatiflerimizden gelen fiyat değerlendirmeleri en önemli kriter olurken, rekolte miktarları ile iç ve dış piyasalardaki gelişmeleri de dikkate aldık" ifadelerine yer verdi.

yağğ11

" Türkiye zeytinyağı rekoltesinin 421 bin ton ile tarihin en yüksek seviyesinde"

Başkan Sürek, 2022-2023 Türkiye zeytinyağı rekoltesinin 421 bin ton ile tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. Bu rakamların  ülke ve bölge ekonomisi açısından önemli getirisi olduğuna da vurgu yaptı. Hilmi Sürek, konuşmasında şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz sezonda, kaliteli ve gerçek zeytinyağına ulaşmak herkes için büyük önem taşıyacaktır. Her zaman olduğu gibi birliğimizin en önemli hedefi üreticiden aldığı kaliteli zeytinyağını güvenli şekilde tüketiciyle buluşturmaktır."