TARIM VE HAYVANCILIK TESİS ALANI İÇİN RED KARARI

Bu haber 06 Ağustos 2022 saat 11:26 'de eklendi.

Polatlı Zafer Mahallesi 173 Ada 9 Parselde Tarım ve Hayvancılık Tesisi Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği önerisi MHP Meclis Üyeleri İsmail Bozdağ ve Cemal Özalp’ın plan ve plan notlarında belirtildiği şekliyle kabul edilmesi oylarına karşılık, AK Parti Meclis Üyeleri Mustafa Akkaya ve Murat Deniz ile CHP Meclis Üyesi Şah İsmail Tetik’in reddetmesi ile komisyon tarafından oy çokluğu ile reddedildi. Ret kararı Polatlı Belediye Meclisinde MHP ve İYİ Parti Meclis Üyelerinin ret oyuna karşılık AK Parti ve CHP Meclis Üyelerinin kabul oyu ile oy çokluğu ile kabul edildi.

KOMİSYONDA OY ÇOKLUĞU İLE REDDEDİLDİ

Plan ve Proje Müdürlüğünün komisyona havale edilen Ankara İli Polatlı İlçesi Zafer Mahallesi 173 Ada 9 Parselde Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile kesinleşen 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına uygun olarak parsel malikince hazırlatılan Tarım ve Hayvancılık Tesisi Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından yerinde ve paftasında incelendi. Yapılan inceleme sonucunda; Ankara İli Polatlı İlçesi Zafer Mahallesi 173 Ada 9 Parselde Tarım ve Hayvancılık Tesisi Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği önerisi MHP Meclis Üyeleri İsmail Bozdağ ve Cemal Özalp’ın plan ve plan notlarında belirtildiği şekliyle kabul edilmesi oylarına karşılık, AK Parti Meclis Üyeleri Mustafa Akkaya ve Murat Deniz ile CHP Meclis Üyesi Şah İsmail Tetik’in; Plan değişikliği ile getirilen “Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanı” kullanımının, kentsel altyapıyı etkileyeceği, ayrıca; verilen yapılaşma koşulları ile yapı yüksekliğinin bölgedeki çevre bütünlüğünü ve silueti bozacağı gerekçeleriyle teklifin reddedilmesi yönündeki talepleri bulunduğundan imar plan konusunun oy çokluğuyla reddedilmesine komisyon tarafından karar verildi.

YILDIZKAYA: YİNE AYNISINI YAPIYORSUNUZ

Konu hakkında konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,“Ben burada iyi niyet görmediğimi belirtmek istiyorum. Biz hepimiz kamu görevlisiyiz. Büyükşehir Belediyesi bu işi onaylamış. Buradaki ben dahil 7 Büyükşehir Belediye Meclis üyesi buna oy vermiş ve geçmiş. Burada yasal olmayan hiç bir şey yok. Adamın yasal hakkı. Dava açılı mahkeme karar verir bizim işimiz değil zaten. Bizim görevimiz Büyükşehir’in yapmış olduğu 5000’liğe 1000’lik yapmaktır. Burada akla şu geliyor kimse üstüne alınmasın acaba bir yerden baskı mı yiyor arkadaşlar. Aynı işi yapan arkadaşlardan baskı mı yiyorlar diye düşünüyor insan. Ama bu adam hakkını arar ve sizlerde bunun cevabını veremediğiniz için mahcup olursunuz. Bunu toplum değerlendirsin. Yine aynısını yapıyorsunuz. Orada evet burada hayır diyorsunuz. Konuları bilmiyorsunuz. Bu konuda sınıfta kalıyorsunuz. Ben size halka şikayet ediyorum. Ortaklarımızla gayet net bir şekilde ortaklık yapıyorsunuz, karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak. Reddedebilirsiniz ama bu konuda tek bir cümle cevabınız yok.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.