TARIM KREDİ’DEN MARKET FİYAT AÇIKLAMASI

Bu haber 09 Aralık 2022 saat 9:33 'de eklendi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklamada kendi marketlerinde satışa sunulan ürünlerden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çaya ilişkin mukayeselerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nden yapılan açıklamada, her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine özgü, birinci ve ikinci marka ürünleri bulunduğu belirtildi.

ŞUBELERİMİZİN BİRİNCİ MARKA ÜRÜNÜ İLE DİĞER MARKETLERİN İKİNCİ MARKA ÜRÜNLERİ KIYASLANMAKTADIR

Konuyla ilgili haberlerde Tarım Kredi Kooperatif market şubelerinin birinci marka ürünü ile diğer marketlerin ikinci marka ürünlerinin kıyaslandığına işaret edilen açıklamada, “Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerimizde satışa sunulan ürünlerimizden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çayda yapılan mukayeseler gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki; Sektörde her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine özgün, birinci ve ikinci marka ürünleri bulunmaktadır. Haberlerde Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerimizin birinci marka ürünü ile diğer marketlerin ikinci marka ürünleri kıyaslanmaktadır. Günlük fiyat dalgalanmaları hariç Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin indirim kampanyasındaki birinci marka ürünlerimiz her zaman sektördeki diğer paydaşlarımızın birinci markasından, ikinci marka ürünlerimiz de ikinci marka ürünlerinden daha ucuzdur.” ifadeleri yer aldı.

AYÇİÇEK YAĞINDA FARKLI SEGMENTTEKİ ÜRÜNLER KIYASLANIYOR

Ayçiçek yağı fiyatları hakkında yapılan açıklamada farklı segmentteki ürünlerin kıyaslandığı ifade edilerek, “Ayçiçek Yağında farklı segmentteki ürünler karşılaştırılarak Tarım Kredi Kooperatif Marketleri pahalı ürün satıyor algısı oluşturulmak istenmektedir.” denildi.

OSMANCIK-BALDO PİRİNÇ İLE DİĞER MARKETLERİN İTHAL ÇİN VE İKİNCİ KALİTE LUNA PİRİNCİ MUKAYESE EDİLMEKTEDİR

Pirinçte birinci kalite yerli Osmanlı-Baldo pirinç ile diğer marketlerdeki Çin ve ikinci kaliye Luna pirincin mukayese edildiği belirtilerek, “Pirinçte ise Tarım Kredi Kooperatif Marketlerindeki birinci kalite yerli Osmancık-Baldo Pirinç ile diğer marketlerin ithal Çin ve ikinci kalite Luna pirinci mukayese edilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

BİRİNCİ SÜRGÜN FİLİZ ÇAYI İLE ÜÇÜNCÜ SÜRGÜN HARMAN ÇAYI MUKAYESE EDİLMEKTEDİR

Çayda satılan birinci kalite çay ile üçüncü kalite çayın karşılaştırıldığı ifade edilerek, “Çayda da Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satılan Birinci Sürgün Filiz Çayı ile rakiplerin Üçüncü Sürgün Harman Çayı mukayese edilmektedir.” denildi.

70 ANA ÜRÜN GRUBUNDA YAKLAŞIK 400 ÜRÜN ÇEŞİDİ UYGUN FİYATLARLA TÜKETİCİLERİMİZE ARZ ETMEKTEDİR

Satılan ürünlerin tamamı kendiyle eş değer kalitede ürünlerle mukayese edilmediği ifade edilerek, “Yukarı da belirtildiği üzere Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerimizde satılan ürünlerin tamamı kendiyle eş değer kalite ve menşeide olmayan ürünlerle mukayese edilmektedir. Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, 70 ana ürün grubunda yaklaşık 400 ürün çeşidini sektördeki diğer paydaşlarımızdan daha uygun fiyatlarla tüketicilerimize arz etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.