TARIM FUARININ LANSMANI YAPILDI

Bu haber 18 Kasım 2019 saat 8:28 'de eklendi.

İç Anadolunun buluşma noktası 2-6 Haziranda gerçekleşecek olan “Polatlı Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 1. Hayvancılık Festivali” için lansman toplantısı yapıldı. Polatlı Şehit Cüneyt Sertel Restaurantında yapılan toplantıya; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, SKY Fuarcılık A.Ş.Yurt İçi Fuarlar Satış Müdürü Sebahattin Sakin, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş amirleri katıldı. Polatlı Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 1. Hayvancılık Festivali” için yapılan lansman toplantısı; SKY Fuarcılık A.Ş.Yurt İçi Fuarlar Satış Müdürü Sebahattin Sakin’in konu ile ilgili yapmış olduğu açılış konuşması, 2019 yılı tarım fuarı değerlendirilmesi, 2020 yılı tarihi ve hedefleri, yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmaları ile ilgili kısaca bilgilendirme, hedef m2 si, hedef firma sayısı, yerleşim planı hakkında bilgilendrilmeler yapılması ile başladı. Ardından, SKY Fuarcılık A.Ş. genel müdür yardımcısı Murat İçer’in fuarcılık hakkındaki bilgilendirmesi, söz hakkı verilmesi, sorular ve bunlara yönelik cevapların alınması, yapılacak etkinlikler ile alakalı konuların ve sorumlu olucak birlik, dernek veya odaların belirlenmesi, ziyaretçi çalışmaları ile alakalı yapılacak toplantının tarihinin belirlenmesi, fuar alanı ile ilgili katılımcı firmalarının isteklerinin belediye başkanına iletilmesi, destek veren tüm kuruluşların belirleyici bir temsilci seçilmesi ve temenniler ile devam etti.
Tarım potansiyeli bakımından Türkiye’nin hatırı sayılır verimli topraklarına sahip olan Polatlı; 36 ilden daha büyük tarım alanına sahip ve 20 bin cevabı kayıtlı aktif çiftçisi ile 2 milyon 200 bin dekar tarımsal arazisi, 1 milyon 200 bin dekar, çayır merası, 200 bine yaklaşan büyükbaş, 250 bine yaklaşan küçükbaş, hatvan varlığı, 1 milyon ton bitkisel üretimi, 600 bin ton sebze ve meyve üretimi, 25 bin ton kırmızı et, 25 bin ton beyaz et, 25 bin ton beyaz et, 5 bin ton yağlık bitki üreten ve bunların yani sıra ülkenin sosyal ve ekonomik hayatına çok büyük katkısı olan bir ilçedir.
Türk pazarlarında ayrı bir öneme sahip olan Polatlı’nın mevcut tarım, gıda ve Hayvancılık potansiyelinin geliştirilmesi, yeni teknolojinin üreticilerle buluşturulması ve var olan öz kaynaklarının ülkeye ve dünyaya daha iyi tanıtılması amacıyla “Tarım Tek Polatlı” Polatlı Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı organize edilecek. Bölgenin en önemli tarım gıda ve hayvancılık organizasyonu olma hedefiyle organize edilen “Tarım Tek Polatlı” Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 2-6 Haziran 2020 tarihleri arasında Polatlı Kapalı Spor Salonu yanında toplam 35bin m2 lik bir alanda gerçekleşecek.
NEDEN FUARLARI ZİYARET ETMELİYİZ?
En yeni teknolojileri görmek, fuar için özel olarak hazırlanmış ekipmanları görmek, fuar özel fiyatlarından yararlanmak, Üretimde verimliliği arttıracak konferansları dinlemek, yeni keçi koyun ırklarını görmek, sektöre yeni girmiş firmaların yeni ürün ve ekipmanlarını görmek için ziyaret etmelisiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.