Tarım fuarı paydaşları yemekte buluştu

Bu haber 24 Şubat 2020 saat 8:20 'de eklendi.

Anadolu’nun önemli tarım merkezlerinin başında yer alan Polatlı’da, 2-6 Haziran 2020’de yapılacak olan, Polatlı Tarım Tek Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, organizatör kuruluş Sky Fuarcılık’ın yönetim kadrosu ile fuarın destekçi ve iş birlikçi kurumlarının başkan ve temsilcileri ile Cüneyt Sertel sosyal tesisinde düzenlenen yemekte bir araya geldiler. Polatlı Ticaret Odası Tarafından organize edilen akşam yemeğine, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, CHP İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, İYİ parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez, Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü katıldı.
BİZ POLATLI’YA RASTGELE BİR HEDEFLE GELMEDİK TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ İÇİN GELDİK
Polatlı’ya rastgele bir hedef ile değil de, Türkiye’nin en iyi tarım fuarından biri olmak için geldiklerini söyleyen Sky fuarcılık yöneticileri şu açıklamalarda bulundular. “Biz burada dünyada benzerleriyle rekabet eden iki tane marka yarattık. Biri limitet şirketine yönelik diğeri de promosyon ve kurumsal tanıtım sektörüne yönelik. Bu iki fuarla biz Dünyadaki benzerleriyle rekabet eden bir ortam yarattık ve sıfırdan başladık. Biz Polatlı’ya rastgele bir hedefle gelmedik. Burada küçük yöresel bir fuar yapmak için gelmedik. Polatlı’da yapmak istediğimiz şey, önümüzde ki 5 Yıl Türkiye’nin en iyi 4 tarım fuarından birini oluşturmak.
FUAR İÇİN POLATLI’DA DAHA SAĞLAM BİR İRADE VAR
Fuarın bir mesajı olması lazım. Biz bunu daha çok Tarım ve bilişim teknolojilerini birleştirecek ortam olarak tasarladık. Bunu yapabildiğimiz zaman, sadece bölgemizde değil yani iç Anadolu’da değil, ülkemizin yakın komşularını daha sonrada etraftaki ülkeleri çevirecek bir platform oluşturacağız. Bunu tabii ki de tek başımıza yapamayız. Sizlerin desteği ile yapacağız. Zaten bir önceki toplantımızda ben bu ışığı sizlerde görmüştüm. Mutlaka bu işin yapılmasını istiyorsunuz. Birkaç kez denenmiş bu kez daha iyi yapılması içinde, daha sağlam bir irade var. Şimdi biz bunun peşindeyiz.
HERKESE BU FUARI TANITMAYI AMAÇLADIK
Biz bu fuarla ilgili şöyle adımlar attık. Konusu hikâyesi ini motif bir fuar. Teknoloji ve tarım ürünlerini bir araya getiren, daha verimli bir ürün için bir fuar kuruyoruz. Bir ay içinde 50 ilçede bu fuarlarla ilgili afişler astık. Bölgedeki muhtarlıklar, ziraat odaları bunların hepsiyle tek tek görüşerek, Fuarın tanıtılması konusunda adımlar atıyoruz. İzmir Tarım Fuarı sürecince orada teknolojinin nimetlerinden yararlanarak, 300 bin kullanıcıya yani tarımla ilgili o fuarı ziyaret eden, herkese bu fuarı tanıtmaya denedik ve 300 bin sayısına ulaştık.
ANADOLU’NUN DÖRT BİR YANINA FUARLA İLGİLİ AFİŞLER ASIYORUZ
Son iki hafta içinde Ankara’da ilgili dairelerle müdürlüklerle toplantılar yaptık. Bu toplantılar sonucunda da bir takım inisiyatifler ortaya çıktı. Şuanda bu bölgeden başlayarak, Anadolu’nun dört bir yanına bu fuarla ilgili afişleri yayıyoruz. Hedefimiz Konya Tarım Fuarı ile birlikte bunu daha da geniş bir coğrafyaya yaymak ve sahada satış ekiplerimiz ile birlikte fuarın satışını gerçekleştirmek. Bursa, Konya, Balıkesir bölgelerinde 50 otobüs getirmek üzere anlaştık. Yani otobüsü biz sağlayacağız. Radyo ve gazetelere verdiğimiz ilanları çoğaltıyoruz. Önümüzde ki 90 gün içinde bununla ilgili yoğun bir kampanya başlatacağız.
KÜRESEL FİRMALAR BAYİLERİ İLE DEĞİL MARKALARIYLA GELECEKLER
Bolu’dan buraya kadar ilgili kişi ve dairelerle görüşerek, kendilerinden destek alacağımıza dair çalışmalar yaptık. Finans, lojistik Uluslararası tarım makinaları üreten kuruluşlarla görüştük, dünyaca ünlü markalar buraya başlangıçta bayileriyle gelmeyi planlıyorlar. Biz bunu değiştirmek istiyoruz. birkaç görüşme yaptık. Burada yaptığımız çalışmaların ciddiyeti onları da etkiliyor gibi görünüyor. Konya Fuarından sonra buraya sadece bayileri ile değil ana markalarıyla geleceklerini düşündüğüm birkaç küresel firma ile konuştum. Ankara’da bunun la ilgili bir toplantı gerçekleşecek.
ULUSLARARASI BİR FUARA DÖNÜŞMESİNİ SAĞLAYABİLİRİZ
Türkiye’de ki tüm tarım il müdürlükleri, Ticaret Odaları ve tarım kooperatifleri ile yazıştık onları davet ettik. Özellikle Ankara tarım destekleme kooperatifleri ile görüştüğümüzde bize 42 tane ilin kooperatiflerini yaptıklarını ve Ankara üzerinde bunu katılımla destekleyeceklerini bildirdiler. 4 kişilik bir ekiple, burada satış faaliyetini sürdürüyoruz.
Bu satışı biraz baskıya dönüştüreceğiz. Konya fuarı sonrasında bütün firmaları adreslerinde tek tek ziyaret ederek, çalışmalara devam edeceğiz. Fuarın önümüzdeki yıl daha büyük bir salonda gerçekleşmesini sağlayıp, uluslararası bir fuara dönüşmesini sağlayabiliriz. Bununla ilgili sizlerde bizlere destek olabilirsiniz.”
HER YIL ÇITAYI YÜKSELTEREK BUGÜNLERE GELDİK
Polatlı’nın Tarım denildiğinde öne çıkan bir şehir olduğunu söyleyen Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya şu açıklamalarda bulundu.
Yıldızkaya, “Polatlı’nın bütün okulları mülki idare, idare, sivil toplum kuruluşları dâhil siyasiler dahil buna inanmış durumda tabii ki eksiklerimiz var bunu idrak ediyoruz. Farkındayız.
En azından şunu söyleyebilirim her yıl çıtayı yükselterek bu günlere geldik. tabii ki Polatlı Tarım dendiğinde öne çıkan bir şehir bu şehrin bu anlam da markalaşmasını istiyoruz bu alanda gayretlerimiz var. Mesala Polatlı’ya Tarım Üniversitesi kurulması için gayretlerimiz var. Mesafe alacağımıza da bu konuda inanıyorum” dedi.
BU FUARA İNANMIŞ BİR POLATLI VAR
Yıldızkaya, “Yeni fuar firmamızın geçen yılda kine göre bir adım önde olduğunu gördüm. Burada Tarım fuarını icra edecek firmanın şirketin bizden talepleri önemli biz bugüne kadar onların taleplerini karşıladık. Tabii ki de ticaretsiz iş yapılmıyor parada kazansınlar bizde her türlü desteği verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Ben şimdiden tebrik ediyorum inşallah haziran ayını alnımızın akıyla atlatırız. Bu fuara inanmış bir Polatlı var. Polatlı bir hikaye yazmak istiyor. İnşallah bunu yapacağız ”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.