TARİHİMİZ TIPKI CUMHURİYET’İN KURULUŞUNDA OLDUĞU GİBİ ŞANLI ZAFERLERLE DOLUDUR!

Bu haber 29 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı Teşkilat Sorumlusu Adem Kılıç, 29 Ekim Cumhiriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü münüsebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. “Kardeşlik ve beraberliğe” vurgu yapan Kılıç, “Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır ” dedi.

 İNADINA KARDEŞLİK, İNADINA BİRLİK VE BERABERLİK

Bugün 97.’nci yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet, aziz milletimizin canları pahasına ortaya koyduğu büyük fedakârlıkların sonucudur diyen Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı Teşkilat Sorumlusu Adem Kılıç, “Aziz vatanımızın kuruluşunun temellerinin atıldığı yıllar zorluk, yokluk ve sabrın sınırlarının zorlandığı dönemlerdi. ‘Bu yüce millet en zor zamanlarda bile tarih yazmış, olmaz denileni başarmıştır. Hiçbir zaman emperyalist güçlere boyun eğmemiştir. Esaret ve dayatmayı reddetmiştir.’Bu ülkenin evlatları Türk – Kürt, Laz, Çerkez, Alevi-Sünni demeden omuz omuza mücadele vermiştir. Ülke olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan bugünlerde acilen bu öze dönmemiz gerekmektedir. Milletimizi, ülkemizi dört koldan sarmaya çalışan haçlı zihniyeti ve ortaklarına asla geçit vermeyecektir. Bu sinsi ve alçak plana karşı verilecek en güzel cevap, ‘inadına kardeşlik’, ‘inadına birlik ve beraberlik’ olacaktır” şekinde konuştu.

TÜRK MİLLETİNİN TARİHİ ŞANLI ZAFERLERLE DOLUDUR

“Türk milletinin şanlı tarihinin bu gerçeğin eşsiz örnekleriyle dolu olduğunu” belirten Kılıç, “İstiklal Savaşı’nda yeterli topumuz, tüfeğimiz hatta ekmeğimiz yoktu. Ama milletimizin sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanç sayesindedir ki, bütün imkânsızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır” ifadelerini kullandı.

 İNANÇ VARSA HER ŞEY VARDIR!

Suni gündemlerden bir an önce vazgeçip, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı kuracak çalışmalar yapmamız gerekmektedir ifadelerini kullanan Kılıç, “Milli Mücadele yıllarında imkânsızlıklara rağmen nasıl bir destan yazıldıysa, şimdi de aynı ruh kökünden beslenip aynı destanı yazmaya talip olmalıyız. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz.Bir kez daha bu ülkeyi canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitlerirahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.