Şahan Gökbakar, Tamer Karadağlı’nın Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni suçladığı paylaşımını tiye aldı. Bunun üzerine Tamer Karadağlı, Şahan Gökbakar’a dava mı açacak? Aralarındaki olayın ayrıntıları neler vatandaşlar merak ediyor. Peki, Tamer Karadağlı Şahan Gökbakar olayı nedir? Tamer Karadağlı Şahan’a dava mı açıyor? Tamer Karadağlı kimdir, kaç yaşında? İşte haberin detayları…

Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir? Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir?

TAMER KARADAĞLI ŞAHAN GÖKBAKAR OLAYI NEDİR?

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, geçtiğimiz günlerde Antalya gezisi esnasında Haşim İşcan Kültür Merkezi’ni paylaşmış ve binanın bakımsızlığından dolayı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi.

Karadağlı paylaşımında, "Rezalet! Hiçbir şey yapılmamış. Gerçekten utanç kaynağı, inanamıyorum. Bina savaştan çıkmış gibi korkunç durumda. Belediye bunları görmüyor mu?" ifadelerini kullandı.

Tamer Karadağlı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ise Karadağlı'nın belediyeyi hedef alan sözlerine karşılık, 2006 yılında kültür merkezinin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsis edildiği, onarım ve bakımdan bakanlığın sorumlu olduğuna dair açıklama yaptı.

Bu olay üzerine komedyen Şahan Gökbakar ise Karadağlı’nın paylaşımını taklit ederek bir video paylaştı. Gökbakar paylaşımında, ‘’Ben, devletin müdürüyüm. Bakar mısınız, görüyor musunuz? Resmen boyasız tahta. Belediye burada hiçbir şey yapmamış. Akıl alır gibi değil. İnsan şaşırıyor ve resmen bunlar karşısında 'babababa' diyesim geliyor.’’ İfadelerini kullandı.

Şahan Gökbakar

TAMER KARADAĞLI ŞAHAN’A DAVA MI AÇIYOR?

İddialara göre Şahan Gökbakar’ın paylaşımı üzerine Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, kendisi ve temsil ettiği kurumla alay eden, devleti itibarsızlaştıran Gökbakar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve dava açacağını söyledi.

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Tamer Karadağlı, 24 Mayıs 1967 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşen Karadağlı, Türkiye'ye dönmüş sonra tekrar Amerika'ya gitmiştir. Lise son sınıfta ise Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

Karadağlı, lise yıllarında seslendirme sanatına başlamıştır. TED Ankara Koleji'nden sonra Çankaya Lisesi'nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Karadağlı, ilk kez 1992 yılında Ankara Devlet Tiyatrosunda sahnelenen Uyarca oyununda profesyonel olarak sahneye çıkmıştır.

Karadağlı, Ferhunde Hanımlar dizisi ile tanınmış, 2002 yılından itibaren 17 yıl boyunca Türk televizyonlarında yayımlanan Çocuklar Duymasın adlı aile dizisinde "Taş Fırın Erkeği Haluk" rolünü canlandırarak sevilen bir oyuncu olmuştur.

Başarılı oyuncu birçok dizi ve filmde oynamış ve seslendirmendik yapmıştır.

Karadağlı, 11 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Devlet Tiyatroları genel müdürlüğüne getirildi.

TAMER KARADAĞLI KAÇ YAŞINDA?

Tamer Kardağlı 1967 doğumludur. 2024 yılı itibarıyla 57 yaşındadır.