İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, genç kızı yaklaşık bir ay boyunca takip ettiği iddia edilen şahıs, genç kızın akrabaları tarafından yakalanarak darp edildi. Darp edilen şahıs, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. 

Konuya dair edinilen bilgilere göre olay, dün akşam saatlerinden Esenyurt ilçesinin Pınar Mahallesi’nde yaşandı. İddialara göre, Halil D. isimli bir şahıs, Pınar Mahallesi’nde oturan genç bir kızı yaklaşık bir ay boyunca ısrarla takip etmeye başladı. Genç kızın yaşadığı bu durumu fark eden akrabaları ise şahsı takip ederek mahallede bulunan bir markette yakaladı. 

Diyarbakır'da Starbucks ve Burger King'e saldırı: 16 gözaltı Diyarbakır'da Starbucks ve Burger King'e saldırı: 16 gözaltı

Kızın akrabaları, şahsı markette darp ederken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Güvenlik tedbirleri açısından, sokağa çevik kuvvet ve yunus ekipleri de desteğe geldi. Şüpheli Halil D.’yi darptan kurtaran ekipler, polis aracına bindirilerek karakola götürdü. Şüphelinin darp edildiği o anlar ise çevrede kavgayı izleyen bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. 

İHA

Editör: Sema Türkel