SÜTÇÜ SAHADA ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYOR

Bu haber 29 Eylül 2021 saat 9:34 'de eklendi.

Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü ve personeli Sarıoba Mahallesini eğitim seferberliği kapsamında ziyaret ederek çiftçilere hibe ve destek programları ile birlikte bitkisel ve hayvansal üretim hakkında bilgi verdi. Sütçü ayrıca, Sarıoba Mahallesi ziyareti sırasında Genel Koordinatörlük görevini yürüttüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ‘Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi’ (METİP) kapsamında tarım işçilerinin konakladığı yerleşkeye giderek tarım işçilerinin çocuklarının eğitim-öğretimini sağlayan öğretmenlerin taleplerini dinledi ve bilgi alışverişinde bulundu.

SÜTÇÜ: BİLGİLENDİRMELER YAPTIK

Ziyaret ile ilgili bilgilendirme yapan Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, “Tarım ve Orman Baknalığımızın başlatmış olduğu eğitim seferberliği kapsamında ilçemiz Sarıoba mahallesini teknik personellerimiz ile birlikte ziyaret ettik. Bakanlığımızın uyguladığı destek programları içerisinde bulunan hibe destekleri ile bitkisel ve hayvansal üretim ile ilgili hususlar konusunda bilgilendirmeler yaptık. Ayrıca bölgede arazi kontrolü de gerçekleştirdik. Eğitim seferberliği kapsamında gideceğimiz diğer yer Yüzükbaşı Mahallesi olacak.” dedi.

ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLİYOR

Eğitim seferberliği kapsamında belli program dahilinde ziyaretleri sürdürecek olan Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü ve personelleri daha doğru tarım ve hayvancılık yapılabilmesi için Polatlı çiftçisini bilgilendirecek. Bunun yanında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uyguladığı destek programları içinde yer alan hibe ve desteklerle ilgili çiftçilere bilgi verilecek ve nasıl faydalanabilecekleri konusunda bilgilendirilecek. Ziyaretler sayesinde doğru tarım uygulamalarıyla çiftçinin tarladan nasıl doğru verimi alacağı anlatılmış olacak

ÖĞRETMENLERLE BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU

Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü Sarıoba Mahallesi ziyareti sırasında Genel Koordinatörlük görevini yürttüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ‘Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi’ (METİP) kapsamında tarım işçilerinin konakladığı yerleşkeye giderek tarım işçilerinin çocuklarının eğitim-öğretimini sağlayan öğretmenler ile bilgi alışverişinde bulundu. Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Sütçü, “Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkemizde mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim-öğretimini sağlayan öğretmenlerimizle görüşerek onların taleplerini dinledik ve bilgi alışverişinde bulunduk. Yerleşkede yeni eğitim-öğretim sezonunun hazırlığını yapıyoruz. Burası 60 dekar üzerine kurulu 200 konuttan oluşan bir yerleşke. Tam kapasite dolduğunda bin nüfusa ulaşıyor. Altyapı, elektrik, temiz su, sosyal tesis, mescit, sağlık ocaığı, okul mevcut. Mutfak ve televizyon gibi imkanların sunulduğu çadırlardan oluşan, eğitim ve sağlık faaliyeti ile sosyal faaliyetlere ilişkin farklı imkanların sunulduğu modern yerleşim alanlarında kalıyor. Tarım işçileri, tarlada çalışırken, çocukları da yerleşkede eğitim görüp, parkta oynuyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.