Hentbol Kadınlar 1. Lig B Grubunda ilk yarıyı lider tamamlayan Polatlı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı hafta sonu ligin ikinci yarısındaki ilk maçına çıkacak. Yarın saat 12.00’de Göktürk Gençlik ve Spor Kulübü ile deplasmanda karşılaşacak Sultanlar parkeye ligin ikinci yarısına galibiyetle başlamak için çıkacak.

Geçtiğimiz yıl gösterdiği üstün mücadele ile Hentbol Kadınlar 1. Lig B Grubunu şampiyon olarak tamamlayan ve bu sezon ligin ilk yarısındaki tüm maçları kazanan Polatlı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı yarın ligin ikinci yarısına start verecek. Yarın saat 12.00’de Göktürk Gençlik ve Spor Kulübü ile deplasmanda karşılaşacak Sultanlar parkeye galibiyet için çıkacak.

HEDEF: YENİDEN ŞAMPİYONLUK

Karşılaşacağı Göktürk Gençlik ve Spor Kulübü maçı ile ligdeki on birinci maçına çıkacak olan Polatlı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda şampiyonluğun en büyük adayı olarak sezona devam ediyor. Geçtiğimiz sezon çıktığı 17 maçta 14 galibiyet 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak sezonu şampiyon olarak tamamlayan Sultanlar, bu yılda Polatlı’yı gururlandırmak için mücadele edecek. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın destekleriyle büyük başarılar elde eden Polatlı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı ligde on birde on bir yapmak için parkeye çıkacak. Polatlı, hentbol şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Temsilcimiz ligde çıktığı ilk maçta sahasında Göktürk Gençlik ve Spor Kulübünü 29-24, ikinci maçta deplasmanda Bursa Büyükşehir Belediyesporu 37-36, üçüncü maçta Karaman Minik Atılım Spor Kulübünü 29-27, dördüncü maçta Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübünü 38-22, beşinci maçta Antalya Gazi Gençlik ve Spor Kulübünü 42-23, altıncı maçta İzmir Gençlik Hizmetleri Gençlik ve Spor Kulübünü 34-27, Aksaray Belediyesini 31-24, Eskişehir Hentbol’u 38-26, Bolu Belediyesi Spor Kulübünü 39-29 ve Cent Koleji Spor Kulübünü 34-23 mağlup etmişti. Temsilcimiz bu maça da mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak.

SULTANLAR, LİGİN TEK NAMAĞLUP TAKIMI

Temsilcimiz ligde çıktığı ilk maçta sahasında Göktürk Gençlik ve Spor Kulübünü 29-24, ikinci maçta deplasmanda Bursa Büyükşehir Belediyesporu 37-36, üçüncü maçta Karaman Minik Atılım Spor Kulübünü 29-27, dördüncü maçta Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübünü 38-22, beşinci maçta Antalya Gazi Gençlik ve Spor Kulübünü 42-23, altıncı maçta İzmir Gençlik Hizmetleri Gençlik ve Spor Kulübünü 34-27, yedinci maçta Aksaray Belediyesini 31-24, sekizinci maçta Eskişehir Hentbol’u 38-26, dokuzuncu maçta Bolu Belediyesi Spor Kulübünü 39-29 mağlup etmişti. Son maçta da deplasmanda Cent Koleji Spor Kulübü 34-23 mağlup eden Sultanlar ligin tek namağlup takımı durumunda.

RAKİP: GÖKTÜRK

2021-2022 sezonunu Hentbol Kadınlar 1. Lig şampiyonu olarak tamamlayan Polatlı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı haftasonu ikinci yarının ilk maçına çıkacak. İkinci yarı öncesi iddialı bir şekilde hazırlanan temsilcimiz ligde on birinci maçına yarın Göktürk Gençlik ve Spor Kulübü karşısında çıkacak. Müzahir Sille Spor Kompleksi’nde oynanacak müsabaka saat 12.00’de başlayacak. Göktürk Gençlik ve Spor Kulübü bu sezon çıktığı on bir maçta beş galibiyet, bir beraberlik ve beş mağlubiyet alarak ligde 11 puanla 6. Sırada yer alıyor.