AK Parti'den İstanbul milletvekili seçilen Süleyman Soylu, partisinin Sultangazi İlçe Başkanlığı'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Seçimi kaybetti ama o şehirleri kazandı! İşte Kılıçdaroğlu oylarının en yüksek olduğu iller Seçimi kaybetti ama o şehirleri kazandı! İşte Kılıçdaroğlu oylarının en yüksek olduğu iller

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı'nda partililere seslenen Soylu, "Dünyaya demokrasi ve milli irade bayrağını ve hukukun üstünlüğü bayrağını salladık. Çünkü Seçim bir hukuk meselesidir. Burada uzun zamandan beri Avrupa'dan ve Amerika'dan, Türkiye'de demokrasi ve hukukun üstünlüğüne yönelik bize gelen itirazların tamamına, hem de mesneti olmayan, dayanağı olmayan itirazların tamamına milletimiz, 2 buçuk milyon fark atarak. Ardından da, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 320'nin üzerinde milletvekiliyle çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakıyla beraber yarım puanla, 275 bin Oy'a 27 milyon oyla 2. tura gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Soylu:"Yenilen pehlivan güreşe doymaz"

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Soylu, "Şimdi bu seçimin sonucu şöyledir. 2 buçuk milyon fazla oy aldık, doğru mu? Gerçi onlar o seçim akşamı kazanmışlardı. Elinizde tutanaklar var, hala çamura yatıyorlar. Yenilen pehlivan güreşe doymaz, hala çamura yatıyorlar."diye konuştu.