Su projesine önce ret, şimdi ertelemeye evet!

Bu haber 12 Mayıs 2020 saat 9:55 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirdiği kasım ayı son toplantısında, ASKİ Genel Müdürlüğü’nce borçlanma yoluyla 360 milyon TL kredi kullanımına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyei’nde görüşülen ve aralarında Polatlı’nın içme suyu ile 26 km’lik aspes borularının değiştirilmesi gibi şehrimizi ilgilendiren pek çok projenin olduğu gündem yaklaşık 5 ay önce olduğu gibi bu kez de erteleme ile ret edildi.
SÜREÇ UZUYOR
POLATLIMIZ
CEZALANDIRILIYOR!
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde polatlı içme suyunun gündeme yeniden geldiği toplantıda AK parti ve MHP meclis grupları geçen sefer ret verdiği içme suyu borçlanma yetkisine bu kez de erteleme geldi.
Temmuz ayında görüşülmek üzere mecliste ertelenmesiyle birlikte aslında Polatlı büyük bir cezalandırmayla karşı karşıya kalmış oldu.
Çünkü Temmuz ayında içme suyu çalışması onaylansa bile yapım sezonunun bitmesi sebebiyle bu çalışma ancak 1 yıl sonra gerçekleşebilecek.
Doğal olarak Polatlı bir kez de daha siyasetin kurbanı oldu.
ANKARA SİYASETİ
POLATLI’YI MAHKUM EDİYOR!
Polatlı’nın içme suyuna kavuşmasının önündeki tek engel mecliste içme suyu ve diğer projeler için ASKİ’ye yetki verilmesi. Ancak özellikle bu yıl içinde en az 15 kez suların kesildiği, içme suyu ishale hattının eskimesi sebebiyle sürekli olarak arızaların meydana gelmesine karşın, Ankara siyasi koskoca bir kenti susuzluğa mahrum bırakıyor. Üstelik bu siyasi mahkumiyete de Polatlı’nın oylarıyla seçilmiş ve koltuk sahibi yapılmış olan Polatlılı Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri de dahil oluyor.
KOSKOCA ŞEHİR SUSUZ KALIYOR,
MECLİS ÜYELERİ SANKİ UZAYDA YAŞIYOR!
An Parti ve MHP’nin Polatlı Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, geçtiğimiz 6 ay içinde 15 kez suların kesildeği, arızaların meydana geldiği Polatlı’da yaşamıyor mu? Çünkü bu kesintiler ve susuzluğun çözümü olan projeye neden ret veriyorlar? Bu grup kararlarına uymak ve koltuktan olmamak adına siyasi devamlılığı sağlamak adına alınan politik bir karar. Çünkü Polatlı’nın içme suyuna kavuşması noktasında her biri Polatlılı olan meclis üyeleri neden aksi hareket etsin!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.