STK’LARDAN İSRAİL KINAMASI!

Bu haber 24 Mayıs 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı’daki sivil toplum kuruluşları İsrail’in Gazze’de işlediği insanlık suçunu kınamak için bir araya geldi. 21 Mayıs Cuma günü Cuma namazı ardından Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları İsrail’i protesto etti. Birlik Vakfı, Polatlı Karadenizliler Derneği, Diyanet-Sen, POLİMDER, Anadolu Gençlik Vakfı ve Milli Talebe Derneğinden oluşan Polatlı Sivil Toplum Platformu, Polatlı Samsunlular Platformu, Polatlı Eğitim Kültür Dayanışma Vakfı, Cumhuriyet Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenledi. Kahrolsun İsrail sloganları atılan protestoya Polatlılı vatandaşlarda katılarak destek verdi. Gerçekleştirilen basın açıklaması ardından İsrail’in saldırıları sonucunda hayatını kaybedenler ve Filistin’in özgürlüğü için dualar edildi.

İSRAİL KÜSTAHLIK VE ŞIMARIKLIĞINA DÜNYA KAMUOYUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE DEVAM ETMEKTE

STK’lar gerçekleştirdikleri basın açıklamasında “Mescid-İ Aksa Müslümanların İzzetidir, Onurudur!” Mescid-i Aksa! Isra Suresi’nin ilk ayetinde beyan edildiği üzere “çevresi mübarek kılınan” kutlu bir mekan; Allah Resul’ünün dilinde “yeryüzünde Allah için kurulan ikinci Mescid” (Buhari). Müslümanların ilk kıblesi. Terör Devleti İsrail, 1948 yılından itibaren sistemli olarak devam ettirdiği saldırı ve katliamlarında, Filistinli kardeşlerimizi şehit etmeye, evlerinden ve yurtlarından çıkarmaya, masum insanları tutuklamaya, Kadın, çocuk, yaşlı demeden katletmeye, küstahlık ve şımarıklığına Dünya kamuoyunun gözü önünde devam etmektedir. Başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere Siyonizm’in kölesi olmuş ülkeler ise gerçeği görmeme hususunda bizleri elbette şaşırtamamaktadırlar. Bu devletler kurulduğu günden bu yana Terörist Israil’in yanında yer olmaya devam etmişler, katliamlar” ortak olmuşlar ve yaşananlar” sessiz kalmışlar hatta vatanını, namusunu, mabedini korumaya çalışan Filistinli kardeşlerimiz, suçlu ilan etmeye çalışacak kadar körleşmişler, zalimleşmişlerdir.”

İSRAİL MESCİD-İ AKSA’YA FÜTURSUZCA SALDIRMAKTIR

“Kardeşlerim, Müslümanların ilk kıblesi tehdit altında, onurumuz ve izzetimiz çiğneniyor! Ramazan ayinin son günlerinde artık zulmetmeyi Adet haline dönüştüren İsrail, İslam dünyasının gözünün içerisine baka baka, adeta alay ederek, hakaret edercesine Mescid-i Aksa’ya fütursuzca saldırmaktır. Bugün sadece, terör devleti İsrail’in saldırıları ile kahrolmuyoruz. Bizleri asıl kahreden şey, 2 milyara yakın İslam Aleminin ilk kıblesine yapılan bu tecavüzü hiçbir şey olmamış gibi seyretmesidir. İslam coğrafyası maalesef Kudüs imtihanını kaybetmeye devam etmektedir, Artık kelimelerin, kınamaların, lanetlemelerinde tükendiği bir noktadayız. Mescidi Aksaya yapılan bu saldırı tüm İslam coğrafyasına yapılmış sayılmalıdır. Çünkü Müslümanların coğrafyalarının sınırları maddi çizgilerle değil Iman çizgisi ile sınırlıdır. Bir tek Müslümanın dahi olduğu topraklar bizim gönül coğrafyamızın dairesi içerisindedir. Rasulullah’ın ifadesiyle “Birbirini sevmekte, birbirine acımakta ve birbirini görüp gözetmekte müminler, tek bir vücut gibidir. O vücudun bir organı rahatsız olunca öteki organların tamamı uykusuzluk ve derin bir rahatsızlık hisseder. Hasta olan organın ıstırabını daima paylaşırlar.” Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.