STK’LARDAN 15 TEMMUZ ORTAK BASIN BİLDİRİSİ

Bu haber 15 Temmuz 2020 saat 9:45 'de eklendi.

Polatlı sivil toplum platformunda bulunan 6 Dernek 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle ortak bir Yazılı açıklama yaparak şu ifadelerde bulundular.

Tarihi şekillendiren, tarihin altın sayfalarında yer alan büyük devletlerin büyük davaları ve tüm insanlığa ışık tutacak, hayran bırakacak olağan üstü mücadeleler vardır. Tarh şanlı zaferlerle dolu bu necip milletin kurduğu medeniyetler sadece yaşadığı coğrafyaya değil tüm insanlığa umut olmuştur. Yaşadığımız toprakları yurt kılma mücadelemiz neticesinde ağır bedeller ödenmiş olsa da tüm dünyanın gıpta le seyretti, tepeden tırnağa erdemle, şerefle, cesaretle ve fedakârlıkla bezenmiştir.

TOPRAKLAR ESARETTEN KURTULMUŞTUR

 Medeniyet anlayışımızın temellerin oluşturan İslam’ın değerler manzumesi olması sebebiyle ülkemiz her dam hem fikir planda, hem de savaş meydanlarında ve dahi içimizdeki hanilerin oluşturduğu şer yuvalarınca sürekli bir meydan okuma le karşı karşıya kalmıştır. Ancak her seferinde bu aziz millet hakkı her şeyin üstünde tutan yiğit liderler ve yüreği imanla dolu kadın-erkek, genç-yaşlı insanı le canlarını ortaya koyarak bu toprakları esaretten kurtarmışlardır.

HAREKETE GEÇMİŞLERDİR

  21. Yüzyılın başlangıcıyla yenidünya düzeninde İslam’a ve Müslümanlara ve hatta adalet, özgürlük sevdalısı hiçbir mazluma da yer vermek istemeyen küresel güçler; bütün dünya mazlumlarının topraklarını özelde de İslam coğrafyasını ateş deryasına çevirerek boyunduruk altına almak istemektedirler.  Yen dünya düzeninin Firavunları, Nemrutları hedeflerine ulaşmak için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri, yaşadığımız coğrafyanın ve tüm İslam âleminin mazlum halklarının umudu olan aziz milletimize karşı han yerli işbirlikçiler ile birçok terör örgütünü de destekleyerek harekete geçirmişlerdir.

KIYAM ŞUURU LE HAREKET EDİLMİŞTİR

 Kisvesi, sözler ve hatta görünürde işler bize benzeyen, milli ve manevi duygularımızı istismar eden çağımızın haşhaşileri küresel güçler le birlikte, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar. Bu han darbe ve işgal girişiminin gecesinde, gücünü İslam’ın değerler manzumesinden alan Anadolu’nun yiğit evlatları, Malazgirt’te, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde tüm dünya müstekbirlerine nasıl kıyam etmişse 15 Temmuz günüde aynı kıyam şuuru le hareket etmiştir. Sabaha kadar dünyanın tüm mazlumlarının gözyaşı le yoğrulmuş duaları, vatanın her bir camisinden yükselen sâlâları ve şehit olma arzusu le yanan yürekleriyle hainler umduklarına ulaşamayarak layık oldukları sonucu almıştır.

KAHRAMANLIK DESTANI OLMUŞTUR

Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz’un simge ismi Ömer Halis Demir başta olmak üzere 249 şehidimizin şahsında, dünya müstekbirlerinin ve yerli işbirlikçi hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret etmemesi gerektiğini gösteren bir kahramanlık destanı olmuştur.  15 Temmuz darbe gecesinin 4. yıl dönümünde, Polatlı Sivil Dernekler Platformu olarak, yaşadığımız coğrafyanın ve tüm İslam Dünyası’nın umudu olan ülkemizin bekasına karşı yapılacak her türlü hain girişimin karşısında, 15 Temmuz’da olduğu gibi bedenimiz siper etmeye, canlarımızı vermeye hazırız. 15 Temmuz gecesi bu aziz milletimizin yazdığı eşsiz destanı yen nesillere aktararak her daİm genç dimağlarda canlı tutacağız.

ASLA BAŞARAMAYACAKSINIZ

Bu kararlılıkla bir kez daha milletimizin istikbal ve istiklal için can veren başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz. Gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlere bu cennet vatanı yurt kılan Rabbimize hamd-u senalar ediyoruz.   15 Temmuz Destanının yıldönümünde şunu tüm dünya ve müstekbirlerine içimizdeki hainlere bütün kararlılığımızla ilan ediyor ve haykırıyoruz. Ne yaparsanız yapın asla başaramayacaksınız.

 BAYRAĞIMIZI  İNDİREMEYECEKSİNİZ

 Milletimiz bölemeyeceksiniz, bayrağımızı  indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimiz yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye asla diz çöktüremeyecekseniz, bu halka asla boyunduruk vuramayacaksınız. Vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden han terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.