Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ, Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret AŞ'nin ilk halka arzlarını onayladı.

Karar doğrultusunda, Horoz Lojistik pay başına 55 TL, Yiğit Akü pay başına 34,68 TL ve Altınkılıç Gıda pay başına 22,98 TL'den halka arz edilecek.

Bir Şirket Daha Halka Arz Oluyor! Spk Onayladı

Siber saldırıya uğrayan BtcTurk için ilk açıklama! Milyonlarca dolar... Siber saldırıya uğrayan BtcTurk için ilk açıklama! Milyonlarca dolar...

SPK ayrıca, Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 611 milyon 755 bin TL tutarındaki bedelsiz pay ihracını onayladı. Bunun yanı sıra, Eko Faktoring AŞ'nin 175 milyon TL, Yapı Kredi Faktoring AŞ'nin 2 milyar TL, QNB Finans Finansal Kiralama AŞ'nin 1 milyar TL, Trive Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin 490 milyon TL, Destek Yatırım Bankası AŞ'nin 20 milyon dolar, Hasçelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 50 milyon dolar ve Türkiye Garanti Bankası AŞ'nin 6 milyar dolar tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvuruları da onaylandı.

Bu onaylarla birlikte sermaye piyasalarında hareketlilik bekleniyor.

Editör: Öykü Karabacak