Spike Lee ve Denzel Washington, Akira Kurosawa'nın 1963 tarihli suç draması "High and Low"un yeniden uyarlaması için beşinci kez bir araya geliyorlar.

Kurtlar Vadisi'nin Exxen'de yayınlanacağı söylentisine yapım şirketinden yalanlama! Kurtlar Vadisi'nin Exxen'de yayınlanacağı söylentisine yapım şirketinden yalanlama!

Speek Lee (1)

5. KEZ BİR ARAYA GELİYORLAR

Önceki işbirlikleri arasında "Malcolm X" ve "He Got Game" gibi projeler bulunan ikili, yeniden yorumladıkları film için Mart ayında çekimlere başlayacak. Ed McBain'in "King's Ransom" adlı romanından uyarlanan orijinal yapımda Toshiro Mifune, bir kaçırılma olayının ardından zengin bir adamı canlandırıyor.

Speek Lee (2)

A24 TARAFINDAN SİNEMALARDA GÖSTERİLECEK

Bu hikaye ayrıca Steven Soderbergh'in 2023 tarihli mini dizisi Full Circle için de fikir kaynağı niteliği taşımıştı. Kurosawa'nın eserleri daha önce birçok kez yeniden çekildi. Denzel Washington'ı en iyi erkek oyuncu Oscar adaylığına taşıyan The Tragedy of Macbeth'e benzer bir yaklaşımla hazırlanan bu yeniden çekim, Apple TV+'da yayınlanmadan önce A24 tarafından sinemalarda gösterilecek.

ALAN FOX KALEME ALIYOR

Senaryo, eski bir basketbol oyuncusu ve sonradan oyun yazarı olan Alan Fox tarafından kaleme alınacak. Fox ayrıca Taylor Swift'in Fifteen klibinde de yer almıştı. Fox'un, ot satıcısı olan bir modeli konu alan "Queens of the Stoned Age" adlı senaryosu, Dakota Johnson'ın başrolünde olduğu şekilde Sony için hazırlanıyor.

Washington en son 191 milyon dolar kazanan The Equalizer 3 filminde göründü. Bu yıl ayrıca yönetmen Ridley Scott'ın "Gladyatör 2" filminde Paul Mescal ile birlikte rol alacak. Lee'nin son filmi ise 2020 yapımı "Da 5 Bloods" idi. Washington'la birlikte oynadığı son film ise 2006 yapımı gerilim filmi "Inside Man" olarak biliniyor.