Söz var, icraat yok!

Bu haber 02 Kasım 2021 saat 10:16 'de eklendi.

İlk kez Polatlı Postası Gazetesi’nin 2015 yılının Eylül ayında manşete taşıdığı ve Şehitlik Mahallesi’nde uzun yıllardır bir sağlık ocağının bulunmadığını aktardığı haberin üzerinden neredeyse 7 yıl geçti ama hala verilen sözler ve vaatler tutulmadı. Nüfusu şu an itibarıyla 24 bine yaklaşan ve ilçenin en büyük mahallesi konumundaki Şehitlik Mahallesi’nde neden hala bir sağlık ocağının açılmadığı ve insanların Fatih Mahallesi’nde bulunan sağlık ocağına gitmek zorunda kalmasına akıl erdirilmiyor. 2015 yılından bu yana gerek iktidar partisinin temsilcileri, gerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Aile Yaşam Merkezi yapacağız” yönündeki sözleri ve gerekse de günümüzün şehir yöneticilerinin hiç birin sorunun çözümü için taşın altına elini koymuyor ve bu sorunu görmezden geliyor!

DEVLET HASTANESİ TAŞINDIĞINDAN BUYANA BİNALAR ATIL HALDE!

Şehitlik Mahallesi’nde bulunan duatepe Devlet Hastanesi’nin taşındığı günden bugüne kadar yıllar geçmesine karşın binalar hala atıl halde duruyor. 2015 yılında dönemin iktidar partisi temsilcilerinin Şehitlik Mahallesi sakinlerine söz vererek manşetten duyurduğumuz haberin üzerinden 7 yıl geçti ve hala hazırda Polatlı’nın en ciddi sorunlarından biri olan atıl haldeki güvenlik riski bulunan binaların kangren olmuş sorununa şehrin hiçbir yöneticisi eğilerek çözüm bulamıyor. Siyasilerin peşi sıra açıklama yaptığı, şehri yönetenlerin dosya hazırlayıp takviye niteliğiyle Ankara Valisi’ne sunduğu, Polatlı’nın nüfis bakımından en kalabalık mahallesi olmasına karşın 7 yıl önce sağlık ocağı yapılacağı açıklanan ancak bir türlü becerilemeyen devlet hastenesi binası.

ŞEHİTLİK 24 BİN FATİH 11 BİN NÜFUSLA TEK SAĞLIK OCAĞINDAN YARARLANIYOR

24 bin nüfusuyla Polatlı’nın en büyük nüfuslu ve yüz ölçümüne sahip mahallesi konumundaki Şehitlik Mahallesi sakinleri sağlık hizmetlerinden faydalanmak için Fatih’te bulunan sağlık ocağına giderek sağlık hizmeti almak zorunda kalıyor. Üstelik Şehitlik 24 bin ve Fatih Mahallesi de 11 bin nüfusa sahip. Toplamda 35 bin insan tek sağlık ocağından hizmet almaya mahkum ediliyor.

PANDEMİ DÖNEMİNDE BÜYÜK SIKINTILAR OLDU

Pandemi döneminde özelikle aşı çalışmalarında bu sorun iyiden iyiye kendini gösterdi. Şehitlik ve Fatih Mahallesi’ndeki 35 bin insanın aşı yaptırmak ve diğer sağlık hizmetlerinden faydalanmak adına aile hekimliğine gitmesi sebebiyle büyük yığılmalar, tartışmalar ve hatta sağlık çalışanlarına büyük tepkilere neden olan olaylarla karşı karşıya kalındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.