SOSYALİST CUMHURİYET PARTİSİ POLATLI TEŞKİLATI KURULDU

Bu haber 30 Mayıs 2022 saat 9:09 'de eklendi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) İlçe Başkanı Zafer Kadri Ayal, Polatlı’da teşkilat kurma aşamasının tamamlandığını bildirdi.

Vatan Partisi’nden ayrılarak, örgütlenme çalışmalarını sürdüren Milli Demokratik Devrim Hareketince (MDD) kurulan Sosyalist Cumhuriyet Partisi,  Polatlı’da teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayarak ilçe başkanlığını faaliyete geçirdi. SCP Polatlı İlçe Başkanı Zafer Kadri Ayal, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) olarak ilçe teşkilatımızı kurduk. İnsanlık, büyük kamusal ve toplumcu projelerle alt edebileceği sorunlarla karşı karşıyadır. Günümüzde yaşanılan tüm sorunların nedeni ABD ve AB’nin başını çektiği kapitalist-emperyalist dünya ve onların dünyaya dayattıkları Neo-liberal piyasa sistemidir. Yaşanılan salgınlar, küresel ısınmanın getirdiği tüm felaketler, yeşil alanların, tarımsal alanların iyice çölleşmeye yüz tutması, çevre kirliliği, gelir dağılımındaki korkunç adaletsizlikler insanlığı ve dolayısıyla ülkemizi çok yakından etkilemekte. Dünyada ve ülkemiz coğrafyasında emperyalizmin yol açtığı etnik ve dinsel parçalama (böl ve yönet) siyasetinin yol açtığı çatışmalar, yoksulluğun, terörün ve savaşların yol açtığı kitlesel göçler, ekonomik çöküntüler tüm bunlar birbiri sıra insanlığın başına bela olmaya devam ediyor. İnsanlık kendisine yabancılaşıyor. Tüm bu sorunların çözümü toplumların büyük alt üst oluşlarıyla önlenebilir. Günümüzde de ülkelerin bağımsızlık, milletlerin kurtuluş mücadeleleri bu büyük dönüşümlerin habercisi olacaktır. Ülkemiz gerçekliğinde Kemalist devrimi tamamlamak, Cumhuriyet devrimimizin Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik İlkelerini hayata geçirmek üzere kurulan partimizin Polatlı ilçe teşkilatını kurduk.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.