Sorunları çoğaltan bir partiden vatandaş umudunu kesmiştir!

Bu haber 22 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgüt Başkanı Bilal Haşim Avcı ve yönetiminin misafirlerinden biri de Ankara Milletvekili Tekin Bingöl oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salgında esnafın rahatlaması için iktidardan 17 maddelik bir önlem paketi talebinde bulunmasının ardından,  Polatlı’ya gelen CHP milletvekilleri ve Polatlı CHP İlçe örgütü ile beraber esnaflar ziyaret edilerek sorunlar dinlendi. Yapılan Nazik ziyaretten ötürü CHP ilçe örgüt başkanı Bilal Haşim Avcı, Ankara Milletvekili Tekin Bingöl’e Teşekkürlerini sundu.  Ankara Milletvekili Tekin Bingöl Polatlı esnaf ziyareti öncesinde açıklamalarda bulunarak, “Bugün Polatlı İlçe örgütümüz ile birlikte pandemi öncesinde de var olan esnafımızın da hissettiği sorunlarını yüz yüze konuşmak adına İlçe örgütümüz ile birlikte bir çalışma yürüteceğiz.   Sadece esnaf değil,  Türkiye’de yaşayan çok büyük bir kesimin ciddi sorunları var.  Bu sorunların başında ekonomi geliyor,  işsizlik hat safha da bizim parti olarak, özellikle pandeminin daha da derinleştirdiği bu sorunları yerinde tespit etmek. Vatandaşın sorunlara bakış açısını gözlemlemek ve çözüm üretmek adına çalışmalar sergiliyoruz” ifadelerini aktardı. 

MAALESEF PANDEMİ ADETA SORUNLARA TUZ BİBER EKTİ

Bingöl, “Bildiğiniz gibi 2 hafta ya da üç hafta önce Genel Başkanımız, grup toplantısında sadece esnaflara yönelik bir konuşma gerçekleştirmişti. O konuşmanın sonunda da esnafımızı bir nebze olsun rahatlatmak adına bir açıklama sergilemişti.  Şimdi Türkiye genelinde sadece Polatlı’mız da değil, Türkiye genelinde;  milletvekillerimiz, meclis üyelerimiz yoğun bir şekilde esnaf ziyaretleri ile birlikte,  bu sorunu yerinde gözlemlemek ve bu gözlemlerimizi esnaf kardeşlerimizle paylaşmak adına çalışmalar sürdürüyoruz. Bu amaçla Polatlı’ da bu çalışmayı yapacağız.  Gerçekten esnaf çok zor durumda. Yaklaşık 2 milyon esnaf söz konusuyken, pandemi öncesinde de kepenk kapatma söz konusuydu.  Maalesef pandemi adeta sorunlara tuz biber ekti.  Yoğun bir şekilde esnaf kepenk kapatıyor. Çünkü dayanılmaz bir şekilde boş dükkan altında siftah dahi yapmadan dükkanı kapatmak zorunda kalıyor.  Bizim büyük sorunlardan bir tanesi çünkü esnafımızın o mütevazı geliriyle, ailesini geçindirmeye çalışan esnafımızın büyük sorunlarla karşılaşmış olması diğer kesimlerinde önemli ölçüde sorunları olduğunu gösteriyor” dedi.

CİDDİ ANLAMDA BİR YÖNETİM ZAFİYETİ VAR

Bingöl, “Türkiye’de artık ciddi anlamda bizim yıllardır bahsettiğimiz bir konu gün ışığına çıkmıştır.  Oda Adalet ve Kalkınma Partisi artık ülke yönetemiyor. Ciddi anlamda bir yönetim zafiyeti var.  Bu yönetim zafiyeti; ekonomiden, işsizlikten, dış politikaya varıncaya kadar hayatın her alanında kendisini net bir şekilde gösteriyor.  Hepimizi üzen bir başka konuda Maalesef dışarıda geçmiş yıllarda itibarı yüksek bir ülkeyken,  şimdi itibarsız bir ülke  haline gelmiş olmamız. Bu bizi cidden çok ama çok üzüyor.  Öncelikle bölgede örnek ülke olarak gösterilen Türkiye şimdi bölgede kuşku ile yaklaşılan baskıcı bir yönetimin hakim olduğu bir ülke gözüyle bakılıyor. Bir ülkede eğer şeffaflık, adalet, bağımsız yargı yoksa o ülkede güven ortamından bahsedilemez. Güven duymayan ülkeye de hiç bir yatırımcı gelip yatırım yapmaz.  Bizim en büyük sorunlarımızdan bir tanesi de budur. Geçmiş Yıllarda Türkiye’ye yatırım yapmak için gelen kuruluşlar vardı. Ya da Yatırımlarını ilave ile büyütmek düşüncesinde olana projelendiren kuruluşlar şimdi bundan vazgeçtiği gibi, var olan tesisleri de kapatma gibi bir yol seçiyorlar” dedi.

YENİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞININ GELMESİNİ VATANDAŞ YÜKSEK SESLE DİLLENDİRİYOR

Bingöl, “Artık biz sadece vatandaşın taleplerini ve sorunlarını dile getiriyoruz ve görüyoruz ki bizim dışımızda vatandaş yaşadıkları sorunların bu çözümlerinin tek adresinin erken seçim olduğunu düşünüyor ve erken seçimi vatandaş dillendiriyor. Yani istikrarı arayan vatandaş; esnafından, çiftçisinden herkes bu iktidarın biran önce sonlandırılması ve yerine Türkiye’ye huzuru, güveni barışı,  kardeşliği tesis edecek yeni bir yönetim anlayışının gelmesini vatandaş yüksek sesle dillendiriyor. Bu nedenle Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Bu ülkenin ulu çınarı Yüzyıllık geçmişiyle; deneyimiyle, birikimiyle, kadrolarıyla olası bir seçime hazırlıklı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Bir erken seçimle ülkeyi rahata kavuşturacak Cumhuriyet Halk Partisi olacağını rahatlıkla söylemek istiyorum ” dedi.  

SORUNLARI ÇOĞALTAN BİR PARTİDEN VATANDAŞ UMUDUNU KESTİ

Bingöl, “18 yıllık bir iktidar var bu 18 yılda tek başına iktidar olan bir siyasi parti eğer Türkiye’yi aldığı noktadan her yönüyle boğuşturmaya dönüştüren bir ülkeye dönmüşse,  burada olağanüstü bir sorun vardır. Ve bu sorunu yaşayan toplumun çok büyük bir kesimidir. 18 yıldır çözüm üretemeyen aksine sorunları büyüten,  çoğaltan bir partiden bu millet artık umudunu kesti. Onun için kurtulmak istiyor. Bu yüzden seçimi vatandaş dillendiriyor.  Biz böyle bir talep açmadık, biz sıklıkla böyle bir seçim olsun anlayışında değiliz ama vatandaş artık bu iktidardan bu yönetim anlayışından kurtulmak istiyor.  Vatandaş; baskıdan yıldı. Vatandaş yoksulluğun pençesinden kurtulmak istiyor.  Vatandaş her evde en az bir gencin işsiz olduğu anlayışın ötesinde gençlerin iş bulabileceği  bir ortama kavuşmak  istiyor ” dedi.

NE YAPARSANIZ YAPIN HALK DİLİYLE ARTIK ABBAS YOLCU

Bingöl, “Böyle bir sorunlar yumağı içerisinde 18 yıldır çözemeyen bir iktidardan ne beklenir ki vatandaş artık bir şey beklemiyor. Vatandaş artık bu ülkenin bu iktidar tarafından yönetilmediğini çok net bir şekilde gördüğü için her fırsatta bunu vatandaş dile getiriyor. Türkiye’nin en temel sorunlarından birisi tekçi anlayışla yönetim tek adam zihniyeti maalesef AKP iktidarı ile birlikte var olan sorunları kat ve kat arttırdı. Şimdi baskının hat safhada olduğu bu ülkenin yoksulluğun artık gün ışığına çıktığı bir ülkede siyasetçileri bırakın vatandaşların kendi söylemi  bu. Zamanında da olsa erkende olsa her hâlükârda bu iktidarın gidici olduğu çok net bir  şekilde kamuoyu yoklamaları da gösteriyor. Zaten iktidar mensuplarının gergin ve öfkeli olması onların  masasında da var olan kamuoyu  yoklamalarının aleyhlerine olduğunun  somut göstergesi demek ki artık  ne yaparsanız yapın halk diliyle Abbas yolcu” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.